Xorazmda sisternani tozalayotgan yigit halok bo‘ldi
27 mart kuni Xorazm viloyati Shovot tumanida yosh yigit benzin sisternasini tozalayotgan paytda halok bo‘ldi, deb Nova24.uz xabar berdi.
Hodisa tumandagi yoqilg‘i quyish shoxobchalaridan birida sodir bo‘lgan. Zapravka xodimi tanishidan 10 tonnalik sisternaning ichki qismini tozalashni so‘ragan. Ish haqi keyinroq to‘lanishini aytgan. Shundan so‘ng fuqaro o‘g‘li (2004 yilda tug‘ilgan) bilan birga AYoQShga yo‘l olgan.
Tozalash paytida 19 yoshli yigit sisterna ichiga tushadi. Ammo ish jarayonida benzin qoldiqlaridan chiqqan bug‘lardan zaharlanib, hushidan ketadi. Buni ko‘rgan otasi uni qutqarish uchun pastga tushadi, biroq o‘zi ham hushini yo‘qota boshlaydi.
Shunda erkakning ukasi yordamga yetib kelib, uni kiyimidan tortib olib chiqadi. Afsuski, yosh yigitni qutqarib qolishning iloji bo‘lmaydi va u vafot etadi.
Ma’lum bo‘lishicha, erkak va uning o‘g‘li avval ham shu AYoQShdagi rezervuarlarni to‘rt marta tozalagan va har gal uchun 100-150 ming so‘m olgan.

В Хорезме погиб юноша, очищая систему водоснабжения
27 марта в Хорезмской области, в Шовотском районе, юноша погиб, чистя бензиновую цистерну, сообщает Nova24.uz.
Инцидент произошел на одной из автозаправочных станций района. Сотрудник заправки попросил знакомого очистить внутреннюю часть цистерны весом 10 тонн. Он сказал, что оплата будет позже. После этого гражданин вместе с сыном (родившимся в 2004 году) направился на АЗС.
Во время чистки 19-летний юноша упал внутрь цистерны. Однако в процессе работы он отравился парами остатков бензина и потерял сознание. Увидев это, отец спустился, чтобы спасти его, но сам также начал терять сознание.
Тогда брат мужчины пришел на помощь и вытащил его за одежду. К сожалению, спасти молодого человека не удалось, и он скончался.
Как стало известно, мужчина и его сын ранее уже четыре раза чистили резервуары на этой АЗС и каждый раз получали по 100-150 тысяч сумов.