Namanganda xonadon 3,2 mlrd so‘mlik elektrni o‘g‘irlagani aniqlandi
Namangan shahrida ko‘p miqdordagi elektrdan noqonuniy foydalanish holatiga chek qo‘yildi, deb “Hududiy elektr tarmoqlari” matbuot xizmati xabar berdi.
Reyd tadbirlari davomida shahardagi “Gulpora” MFY hududida fuqaro A.O.ga tegishli xonadonning elektr energiyasidan foydalanishi tekshirildi. Natijada fuqaro elektrdan hisoblagichdan tashqari foydalanib kelayotgani aniqlandi. Xonadon belgilangan tartibda elektr ta’minotidan uzib qo‘yildi.
Hisob-kitoblarga ko‘ra, fuqaro 3,2 milliard so‘mlik elektr energiyasini noqonuniy ishlatgan. Holat bo‘yicha to‘plangan hujjatlar huquqni muhofaza qiluvchi organlarga yuborildi.
Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati bugun poytaxt aholisi va mehmonlarini noqulay ob-havo sharoiti haqida xabardor qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Shahar hududida kuchli shamol va
Oʻzbekiston Bugun, 18:55
Dori vositalarini tartibsiz sotish uchun jarimalar ikki barobar oshirildi
O'zbekiston hududida retsept asosida berilishi shart bo'lgan kuchli ta'sirga ega dori vositalarini sotish tartibiga rioya etmaslik uchun ko'riladigan javobgarlik choralarini
Oʻzbekiston Bugun, 18:26
Davlat statistika qo'mitasining e'lon qilgan rasmiy ma'lumotlariga ko'ra, 2025 yilda Toshkent shahri hududida ta'lim xizmatlari sohasi jadal rivojlanib, umumiy hajmi 18,8
Oʻzbekiston Bugun, 16:40
O'zbekistonning Ukrainadagi elchixonasi tomonidan yetkazilgan so'nggi ma'lumotlarga ko'ra, ushbu davlatning bir muzey fondida Temuriylar davriga oid qimmatli tarixiy buyumlar
Oʻzbekiston Bugun, 15:32
Yangihayotda elektr uzilib qolgan o'n mahalla aholisi xavfsizlikni ta'minladi
Toshkent shahrining Yangihayot tumanida so'nggi kunlarda elektr energiyasi ta'minoti vaqtinchalik uzilib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu muammo tuman hududidagi o'n bitta
Oʻzbekiston Bugun, 14:38
Toshkentda 11 mart kuni beqaror ob-havo va kuchli shamol kutilmoqda
Toshkent shahri aholisi uchun 11 mart kuni ob-havo sharoiti beqaror bo'lib o'tishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu kuni osmonni bulutlar qoplab, kun davomida yomg'ir va

В Намангане было установлено, что в квартире было украдено электричества на 3,2 млрд сумов
В городе Намаган была прекращена незаконная эксплуатация большого количества электроэнергии, сообщает пресс-служба "Региональных электрических сетей".
В ходе рейдовых мероприятий была проверена эксплуатация электроэнергии в доме, принадлежащем гражданину А.О., на территории махалли "Гулпора". В результате было установлено, что гражданин использует электроэнергию помимо счетчика. Электроснабжение дома было приостановлено в установленном порядке.
По расчетам, гражданин незаконно использовал электроэнергию на сумму 3,2 миллиарда сум. Собранные документы по делу были направлены в правоохранительные органы.
Учреждения образования района Чиланзор занимают лидирующие позиции в Ташкенте
Согласно официальным данным Государственного комитета по статистике, в 2025 году сфера образовательных услуг на территории города Ташкент стремительно развивалась, достигнув общего объема в 18,8
Узбекистан Сегодня, 16:40
В украинском музее найдены ценные предметы эпохи Тимуридов
Согласно последним данным, полученным от посольства Узбекистана в Украине, в фонде одного из музеев этой страны хранятся ценные исторические предметы эпохи Тимуридов. Об этом сообщает Zamin.uz. Эти
Узбекистан Сегодня, 15:32
Жители десяти микрорайонов Янгиҳаят, где отключилось электричество, обеспечили безопасность
В последние дни в Янги-Хайотском районе города Ташкент временно прекратилось электроснабжение. Об этом сообщает Zamin.uz. Данная проблема затронула жителей десяти микрорайонов района. Причиной
Узбекистан Сегодня, 14:38
В Ташкенте 11 марта ожидается неустойчивая погода и сильный ветер
Для жителей города Ташкент 11 марта ожидается неустойчивая погода. Об этом сообщает Zamin.uz. В этот день небо будет покрыто облаками, в течение дня возможны осадки в виде дождя и снега. Температура
Узбекистан Сегодня, 14:36
После сильного дождя в Ташкенте дорога затопилась водой
В ночь с третьего на четвёртое число текущего месяца в Уchteпском районе города Ташкент наблюдались дождливые и неблагоприятные погодные условия. Об этом сообщает Zamin.uz. В результате сильных
Узбекистан Сегодня, 12:35
В холодные дни введен временный запрет на заправку автомобилей газом
На территории Узбекистана ожидается резкое изменение погодных условий и значительное понижение температуры воздуха. Об этом сообщает Zamin.uz. В связи с этим, с целью бесперебойного обеспечения