"Bizning yangi qahramonimiz Abduqodir Husanovni Allohim qo‘llasin"
Xabaringiz bor, hamyurtimiz Abduqodir Husanov "Manchester Siti"ning fevral oyidagi eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Milliy terma jamoamiz a’zosi ushbu sovrin uchun Erling Xoland va Yoshko Gvardiol bilan kurash olib bordi.
Ushbu tanlovga xorijlik muxlislarning fikrlari juda qiziq bo‘ldi. Eng asosiysi shuki, klubning X (tvitter) tarmog‘idagi post tagida hech bir xorijlik futbol ishqibozlari o‘yinchimiz haqida hech qanday yomon so‘z aytishmagan. Ya’ni u bu sovringa loyiq emas edi, deb hech kim fikr qoldirmagan.
Quyida muxlislarning tabriklari, qo‘llab-quvvatlashlari va fikrlari bilan tanishishingiz mumkin:
- "Husanov bunga haqli, loyiq edi"
- "Tezkor va mustahkam himoyachi"
- "Bizning yangi o‘zbekistonlik jangchimiz"
- "Bu sovrinni eng haqli futbolchi qo‘lga kiritdi"
- "Himoyachi juda zo‘r darajada o‘smoqda"
- "Siti" muxlislari kundan-kunga Abduqodirni yaxshi ko‘rib borishmoqda"
- "Shak-shubhasiz eng asosiy favorit"
- "Jamoaga eng katta ta’sir o‘tkazgan futbolchi ushbu sovringa loyiq edi"
- "Ak45ga omad tilayman, u loyiq edi"
- "UzBekenbauyer"
- "Mutlaq super yulduz himoyachi yetishib chiqmoqda"
- "Abduqodir Husanov Virjil van Deykdan yaxshiroq"
- "Husanov o‘zining ajoyib harakatlari bilan shaharni o‘ziga jalb qildi"
- "Men albatta u uchun ovoz berdim, chunki u loyiq edi"
- "Ofarin Abduqodir, shunday o‘ynashda davom eting, siz bundan ulkanlariga ham loyiqsiz"
- "U maydonda harakat qilgan barcha uchrashuvda o‘yinning eng yaxshi futbolchisi bo‘ldi, qoyil"
- "Sovrin o‘z egasini topdi"
- "Bizning yangi qahramonimiz hisoblangan Husanovni Allohim qo‘llasin"
- "Abduqodirni tabriklaymiz, bizning eng kamtar futbolchimiz"
- "U birinchi oydayoq buni isbotladi, uning ismini eslab qoling"
- "U qattiq ishlashda davom etib, bu sovringa ega chiqdi"
- "Manchester Siti"ning yangi devori"
- "Kelajakdagi buyuk futbolchining ilk kichik sovrini"
- "Hozirgi kunda butun dunyo O‘zbek himoyachisini kuzatib bormoqda, unga omad tilayman" - deya qisqa ta’riflar berib o‘tib, 21 yoshli himoyachimizga omad tilagan holda, qo‘llab-quvvatlashdi.
Bundan tashqari, deyarli barcha muxlislar Husanov bunga loyiq edi, eng haqli futbolchi bu mukofotni qo‘lga kiritdi, deb o‘z fikrlarini qoldirishgan. Shu bilan birga, bir inson Husanovga 2 million ovoz berilganini ham ta’kidlab o‘tib, hayratlanayotgan stikerni qo‘ydi. Aytib o‘tganimizdek, "Siti" va futbol fanatlari ushbu sovrin eng haqli insonga berilganini yozib, hech qanday qarshi gaplar aytishmagan.
Eslatib o‘tamiz, mazkur barcha muxlislarning fikrlari "Manchester Siti"ning rasmiy X (tvitter) sahifasidan olindi.
Ma’lumot o‘rnida, milliy terma jamoamiz yetakchisi fevral oyida "Leyton Oriyent", "Nyukasl Yunayted", "Real Madrid", "Liverpul" va "Tottenxem"ga qarshi bahslarda ishtirok etib, o‘z hisobiga 1 ta gol yozdirib qo‘yishga ham ulgurdi.
Bundan tashqari, bir necha kun oldin klub bosh murabbiyi Xosep Gvardiola ham Husanovsiz Yevropa Chempionlar ligasi yo‘llanmasi uchun va Angliya kubogida chempionlik uchun kurasha olmasligini aytib o‘tgan edi.

Как вы уже знаете, наш соотечественник Абдуқодир Хусанов был признан лучшим футболистом "Манчестер Сити" в феврале. Член нашей национальной сборной боролся за эту награду с Эрлингом Холандом и Йошко Гвардиолом.
Мнения иностранных болельщиков по этому выбору были очень интересными. Самое главное, что в посте клуба в сети X (Твиттер) ни один иностранный футбольный фанат не оставил плохих слов о нашем игроке. То есть никто не сказал, что он не достоин этой награды.
Ниже вы можете ознакомиться с поздравлениями, поддержкой и мнениями болельщиков:
- "Хусанов этого достоин, он заслужил"
- "Быстрый и крепкий защитник"
- "Наш новый узбекский боец"
- "Эту награду получил самый достойный футболист"
- "Защитник очень сильно прогрессирует"
- "Болельщики Сити с каждым днем все больше любят Абдуқодира"
- "Без сомнения, главный фаворит"
- "Футболист, оказавший наибольшее влияние на команду, заслуживал эту награду"
- "Желаю удачи Ak45, он этого достоин"
- "UzBekenbauyer"
- "Абсолютная суперзвезда, защитник растет"
- "Абдуқодир Хусанов лучше Вирджила ван Дейка"
- "Хусанов привлек город своими великолепными действиями"
- "Я определенно голосовал за него, потому что он этого достоин"
- "Молодец, Абдуқодир, продолжай так играть, ты достоин большего"
- "Он был лучшим футболистом в каждом матче, в котором играл, впечатляет"
- "Награда нашла своего обладателя"
- "Да благословит его Аллах, Хусанов, наш новый герой"
- "Поздравляем Абдуқодира, нашего самого скромного футболиста"
- "Он доказал это уже в первом месяце, запомните его имя"
- "Он продолжал усердно работать и завоевал эту награду"
- "Новая стена "Манчестер Сити"
- "Первый маленький трофей великого футболиста будущего"
- "В настоящее время весь мир следит за узбекским защитником, желаю ему удачи" - кратко описывая, поддержали нашего 21-летнего защитника.
Кроме того, почти все болельщики оставили свои мнения, что Хусанов этого достоин, самый достойный футболист получил эту награду. В то же время один человек отметил, что за Хусанов было отдано 2 миллиона голосов, добавив удивленный стикер. Как мы уже упоминали, "Сити" и футбольные фанаты написали, что эта награда была вручена самому достойному человеку, не оставив никаких противоречивых комментариев.
Напоминаем, что все мнения болельщиков были взяты с официальной страницы "Манчестер Сити" в сети X (Твиттер).
Для справки, капитан нашей национальной сборной в феврале участвовал в матчах против "Лейтон Ориент", "Ньюкасл Юнайтед", "Реал Мадрид", "Ливерпуль" и "Тоттенхэм", забив 1 гол.
Кроме того, несколько дней назад главный тренер клуба Хосеп Гвардиола также отметил, что без Хусанов команда не сможет бороться за путевку в Лигу чемпионов Европы и за чемпионство в Кубке Англии.