Shanba kuni Rossiya chempionatining birinchi turida «Akron» va «Krylya Sovetov» jamoalari o‘zaro to‘qnash kelishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning ikkinchi bo‘limida Samarqand jamoasi hujumchisi, yangi transfer Vadim Rakov gol urdi. 20 yoshli futbolchi ajoyib zarba bilan hisobni tenglashtirdi.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Rakov so‘nggi 22 yil ichida «Krylya Sovetov» jamoasi safida debyut o‘yinida gol urgan eng yosh futbolchi bo‘ldi. 2003 yilda 19 yoshida Dmitriy Kudryashov Samarqand jamoasi uchun birinchi o‘yinda gol urgan edi.
Vadim Rakovning golidan so‘ng «Akron» va «Krylya Sovetov» o‘rtasidagi hisob 1:1 ga tenglashdi. O‘yinning davomiyligini LiveResult portalidagi matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.

Раков — самый молодой автор голов в «Крыльях Советов»
В субботу в первом туре чемпионата России встретились команды «Акрон» и «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором тайме нападающий самарской команды, новый трансфер Вадим Раков, забил гол. 20-летний футболист великолепным ударом сравнял счет.
По данным Opta, Раков стал самым молодым футболистом, забившим гол в дебютном матче за команду «Крылья Советов» за последние 22 года. В 2003 году в 19 лет Дмитрий Kudryashov забил гол за самарскую команду в своем первом матче.
После гола Вадима Ракова счет между «Акроном» и «Крыльями Советов» стал 1:1. Продолжительность матча можно отслеживать через текстовую трансляцию на портале LiveResult.