Rossiya futbol agenti Dmitriy Selyuk Moskva shahridagi “Dinamo” klubi bosh murabbiyi va milliy terma jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futbol federatsiyasi ijroqo‘mitasida Leonchenko Karpinning ikki lavozimni bir vaqtda bajarishi manfaatlar to‘qnashuvi ekanligini ta’kidlagan. Selyukning aytishicha, Karpin terma jamoani boshqarishda “Dinamo” klubining foydasiga qarorlar qabul qilishi mumkin.
Shuningdek, Selyuk Karpin boshchiligida “Rostov” jamoasi qancha marta penalti urganligini eslatdi. Ularning soni 17 taga yetgan, undan keyin Karpinga “Valera, to‘xtang” deb aytishgan.
Valeriy Karpin 2021 yildan beri Rossiya terma jamoasini boshqaradi. Fevralgacha u terma jamoa va “Rostov” klubidagi ishlarni bir vaqtda olib borgan, iyun oyida esa “Dinamo” klubining bosh murabbiyi bo‘lib, uch yillik shartnoma imzolagan.

Селюк Карипина раскритиковал за работу на двух должностях
Российский футбольный агент Дмитрий Селюк высказал мнение о главном тренере московского клуба "Динамо" и главном тренере национальной сборной Валерии Карпине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в исполкоме Российского футбольного союза Леонченко отметил, что выполнение Карпиным двух должностей одновременно является конфликтом интересов. По словам Селюка, Карпин может принимать решения в пользу клуба "Динамо" при управлении сборной.
Также Селюк напомнил, сколько раз команда "Ростов" под руководством Карпина исполнила пенальти. Их количество достигло 17, после чего Карпину сказали: "Валера, остановись".
Валерий Карпин с 2021 года управляет сборной России. До февраля он одновременно занимался делами сборной и клуба "Ростов", а в июне подписал трехлетний контракт и стал главным тренером клуба "Динамо".