Federiko Bernardeski Italiya chempionatiga qaytdi
Federiko Bernardeski, hujumga yo‘naltirilgan yarim himoyachi, Italiya chempionatiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning bilan shartnoma tuzilgani haqida "Bolonya" klubi rasmiy ma'lumot berdi. Shartnoma shartlari oshkor qilinmadi.
Bernardeski 31 yoshda bo‘lib, "Bolonya"ga erkin agent sifatida qo‘shildi. Avvalroq u uch mavsum davomida MLS ligasining "Toronto" jamoasida o‘ynagan.
Italiyada esa u "Yuventus", "Fiorentina" va "Krotone" klublarida faoliyat yuritgan. Federiko Bernardeskining Italiya milliy terma jamoasida 39 o‘yini bor.
Bu o‘yinlarda u olti gol urib, jamoadoshlariga olti golga uzatma bergan. O‘tgan mavsumda "Bolonya" Italiya Kubogini qo‘lga kiritdi va Yevropa Ligasi umumiy bosqichiga chiqishga muvaffaq bo‘ldi.
Klubning yangi futbolchisi Bernardeski jamoaga tajriba va malaka qo‘shishi kutilmoqda. Uning qaytishi Italiya chempionatidagi kurashni yanada qiziqarli qiladi.

Федерико Бернардески вернулся в чемпионат Италии
Федерико Бернардески, атакующий полузащитник, вернулся в чемпионат Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
О подписании контракта официально сообщил клуб "Болонья". Условия контракта не раскрыты.
Бернардески 31 год и присоединился к "Болонье" в качестве свободного агента. Ранее он играл в команде "Торонто" в лиге MLS на протяжении трех сезонов.
В Италии он выступал за клубы "Ювентус", "Фиорентина" и "Кротоне". У Федерико Бернардески 39 матчей за сборную Италии.
В этих матчах он забил шесть голов и отдал шесть голевых передач своим партнерам. В прошлом сезоне "Болонья" завоевала Кубок Италии и смогла выйти в групповой этап Лиги Европы.
Ожидается, что новый игрок клуба Бернардески добавит команде опыта и квалификации. Его возвращение сделает борьбу в чемпионате Италии еще более интересной.