Spartak Barko va Ugalde haqida gapga e'tibor bermaydi
Moskva “Spartak” jamoasining himoyachisi Daniil Xlusevich “Yevro-Futbol.ru” saytiga bergan intervyusida yarim himoyachi Esekyel Barko va hujumchi Manfred Ugalde jamoani tark etishi mumkinligi haqidagi gap-so‘zlarga qanday munosabatda ekanliklari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bunday gaplar jamoada hech qanday beqarorlik yoki tashvishga sabab bo‘lmayapti. “Spartak” tinchlik bilan o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa faqat bitta yangi futbolchi – Anton Zabolotniy bilan kuchaydi. Shu sharoitda ham “Spartak” yuqori o‘rinlar uchun kurashishni davom ettiradi.
Makhachkala “Dinamo” jamoasi bilan o‘yinda hujumda Zabolotniy maydonga tushdi, Ugalde esa hali to‘liq tayyor emas. Ugalde terma jamoadan qaytgach, dam olishga muhtoj edi.
Daniil Xlusevich bu mavsum uchun shaxsiy maqsadlarini oshkor qilmasligini aytdi, ammo gol urish bo‘yicha rejasi borligini ta’kidladi. Avvalgi birinchi turda “Spartak” o‘z maydonida Makhachkala “Dinamo”sini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.

Спартак не обращает внимания на Барко и Угальде
Защитник московского "Спартака" Даниил Хлусевич в интервью сайту "Евро-Футбол.ru" рассказал о том, как он относится к слухам о том, что полузащитник Эсекьель Барко и нападающий Манфред Угальде могут покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такие разговоры не вызывают никакой нестабильности или беспокойства в команде. "Спартак" спокойно готовится к играм.
Команда усилилась только одним новым футболистом – Антоном Заболотным. При таких обстоятельствах "Спартак" продолжит бороться за высокие места.
В матче с махачкалинским "Динамо" Заболотный вышел на поле в атаке, а Угальде еще не полностью готов. Угальде нуждался в отдыхе после возвращения из сборной.
Даниил Хлусевич сказал, что не будет раскрывать свои личные цели на этот сезон, но отметил, что у него есть планы по забиванию голов. В предыдущем первом туре "Спартак" на своем поле победил махачкалинское "Динамо" со счетом 1:0.
Хлусевич вышел на поле на 46-й минуте, заменив Пабло Солари, но не смог проявить себя во время игры. Команда готова продолжать демонстрировать свои силы в новом сезоне.