Glushkov Dinamoga Agkatsev va Spertsyanni taklif qildi
Makhachkala “Dinamo” jamoasining yarim himoyachisi Nikita Glushkov “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashri uchun Elena Grigoryevskaya bilan o‘tkazilgan eksklyuziv intervyuda Moskva “Spartak”i bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinni va joriy mavsum uchun qo‘yilgan vazifalar haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning o‘tgan yilgi natijasini takrorlash imkoniyati haqida so‘zlab, buni amalga oshirish mumkinligini ta’kidladi. Biroq, birinchi o‘yindan keyin jamoaning holatini baholash qiyin ekanligini aytdi, chunki futbolchilar jismoniy va ruhiy jihatdan turlicha holatda.
Mavsumning beshinchi yoki oltinchi turi bo‘lsa, vazifalar haqida aniqroq fikr bildirish osonroq bo‘lardi. Glushkov jamoaning hozirgi holati haqida ham fikr bildirdi.
U shaxsiy o‘yinda o‘zini yaxshi his qilganini, ammo jamoa uchun o‘yin qiyin kechganini, ayniqsa ikkinchi bo‘lim boshida raqibning kamchilikda qolishi ta’sir qilganini aytdi. Shuningdek, futbolchi hayotida hakamlar to‘rtta golni hisobga olmagan holat bo‘lmaganini, ayniqsa bu gollar jamoa darvozasiga kiritilgan bo‘lsa, bunday voqealarga duch kelmaganini ta’kidladi.
U sudya bahslarining ko‘p bo‘lishi haqida so‘ralganda, o‘tgan mavsumda jamoa atrofida ko‘plab shunday holatlar yuz berganini eslatib, endi boshqalar bunday mojaro yaratishini istashini bildirdi. Intervyuda shuningdek, agar “Dinamo”ga Rossiya chempionatidan istalgan futbolchini taklif qilish imkoniyati berilsa, u holda Agkatsev va Spertsyan nomlarini tilga oldi.
Eslatib o‘tamiz, “Dinamo” jamoasi “Spartak”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi, asosiy hakam Vasiliy Kazartsev esa Makhachkala jamoasi darvozasiga kiritilgan to‘rtta golni hisobga olmadi.

Глушков предложил Динамогу Агкатцева и Сперцяну
Полузащитник махачкалинского "Динамо" Никита Глушков в эксклюзивном интервью для сетевого издания "Евро-Футбол.Ру" рассказал о матче с московским "Спартаком" и задачах, поставленных на текущий сезон, в беседе с Еленой Григорьевской. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он говорил о возможности повторить результаты команды прошлого года, подчеркнув, что это осуществимо. Однако отметил, что после первой игры трудно оценить состояние команды, так как футболисты находятся в разном физическом и психологическом состоянии.
Если бы это был пятый или шестой тур сезона, было бы легче высказать более точное мнение о задачах. Глушков также высказал свое мнение о текущем состоянии команды.
Он сказал, что чувствует себя хорошо в личной игре, но игра для команды была сложной, особенно в начале второго тайма, когда на соперника повлияло удаление. Также футболист отметил, что в его жизни не было случаев, когда арбитры не засчитывали четыре гола, особенно если эти голы были забиты в ворота команды.
Когда его спросили о большом количестве споров с судьями, он напомнил, что в прошлом сезоне вокруг команды произошло много таких случаев, и теперь другие хотят создать такой же конфликт. В интервью также, если "Динамо" получит возможность пригласить любого футболиста из чемпионата России, он упомянул имена Агкатцева и Спертсяна.
Напомним, что "Динамо" проиграло "Спартаку" со счетом 0:1, а главный судья Василий Казартцев не засчитал четыре гола, забитых махачкалинской команде.