Pol Insga haydovchilikdan mahrum qilish hukmi chiqarildi
Pol Ins iyun oxirida sodir etgan yo‘l-transport hodisasi sababli jinoiy javobgarlikka tortildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U avtomobil boshqarayotganda mast holatda bo‘lgan va shuning uchun hibsga olingan. Hozir unga nisbatan sud hukmi o‘qildi.
Hukmga ko‘ra, unga haydovchilik guvohnomasidan bir yilga mahrum qilish va yetti ming funt sterling miqdorida jarima solindi. Ins o‘z aybini to‘liq va ixtiyoriy ravishda tan oldi, shuning uchun sud uni nisbatan yumshoq jazoga hukm qildi, deb xabar beradi The Mirror nashri.
Eslatib o‘tamiz, Pol Ins avvalgi yillarda Angliya Premer-ligasini ikki marta, Angliya Kubogini ikki marta qo‘lga kiritgan. Shuningdek, u «Manchester Yunayted» jamoasi tarkibida UEFA Kubogi va Yevropa Superkubogini ham yutgan.
Bu yutuqlar uning futbolchilik faoliyatidagi muhim marralardan biridir. Sud hukmi uning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Пол Инс был лишен водительских прав
Пол Инс был привлечен к уголовной ответственности из-за дорожно-транспортного происшествия, произошедшего в конце июня. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он находился за рулем в состоянии алкогольного опьянения и поэтому был арестован. В настоящее время ему был оглашен приговор суда.
Согласно приговору, его лишили водительских прав на один год и назначили штраф в размере семи тысяч фунтов стерлингов. Инс полностью и добровольно признал свою вину, поэтому суд назначил ему относительно мягкое наказание, сообщает издание The Mirror.
Напомним, что Пол Инс дважды выигрывал Английскую Премьер-лигу и дважды Английский Кубок. Также он завоевал Кубок УЕФА и Суперкубок Европы в составе команды «Манчестер Юнайтед».
Эти достижения являются важными вехами в его футбольной карьере. Приговор суда может повлиять на его будущую деятельность.