Dyokeresh Arsenalga o‘tishni afzal ko‘radi
So‘nggi soatlarda matbuotda Viktor Dyokereshning "Manchester Yunayted" klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ko‘plab munozaralar bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Qizil iblislar" deb nomlangan bu jamoa, 27 yoshli shved futbolchisi uchun "Arsenal" tomonidan berilgan taklifni oshirib, Londondagi klubni ortda qoldirishga harakat qilmoqda. Biroq, Dyokereshning o‘zi hali ham "Sporting" klubidan "Arsenal"ga o‘tishni istayotgani ma’lum qilinmoqda.
Mashhur futbol yangiliklari mutaxassisi Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida shunday yozdiki, Dyokeresh o‘z qarorini aniq belgilab olgan: "Manchester Yunayted" va boshqa klublar bilan bog‘liqliklariga qaramay, u "Arsenal"ga o‘tishni afzal ko‘radi. Shuningdek, ta’kidlanishicha, 27 yoshli futbolchi uchun "Arsenal" loyihasi iyundan beri eng ustuvor maqsad hisoblanadi.
Bu holat uning kelajakdagi faoliyatida muhim o‘rin tutadi. Futbolchi va klub o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va so‘nggi yangiliklar e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Дьокереш предпочитает перейти в Арсенал
В последние часы в прессе активно обсуждается возможность перехода Виктора Дйокереша в клуб "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда, известная как "Красные дьяволы", пытается превысить предложение, сделанное "Арсеналом" 27-летнему шведскому футболисту, чтобы оставить лондонский клуб позади. Однако сообщается, что сам Дйокереш по-прежнему хочет перейти из клуба "Спортинг" в "Арсенал".
Известный футбольный журналист Фабрицио Романо написал на своих страницах в социальных сетях, что Дйокереш четко определил свое решение: несмотря на связи с "Манчестер Юнайтед" и другими клубами, он предпочитает перейти в "Арсенал". Также подчеркивается, что проект "Арсенала" является для 27-летнего футболиста приоритетной целью с июня.
Эта ситуация будет иметь важное значение для его будущей карьеры. Переговоры между футболистом и клубом продолжаются, и последние новости внимательно отслеживаются.