Kuchaev mashg‘ulotda to‘p urgan qizdan uzr so‘radi
“Rostov” yarim himoyachisi Konstantin Kuchaev “Match TV”ga Zenit bilan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yin natijasidan norozi ekanligini ta’kidladi. O‘yin jarayoniga ko‘ra, “Rostov” Rossiyaning eng kuchli jamoalaridan biriga qarshi yaxshi o‘ynaganini aytdi.
Natijadan to‘liq qoniqmagan bo‘lsa-da, jamoa kamida durangga loyiq edi, dedi. Birinchi va ikkinchi taym boshida yuqori bosim o‘ynashga harakat qilgan jamoa o‘yinning so‘nggi daqiqalarida bu bosimni kamaytirganini tan oldi.
Buning sababini aniq bilmasligini, ehtimol, gol o‘tkazib yuborishdan qo‘rqish yoki boshqa omillar bo‘lishi mumkinligini aytdi. U o‘sha paytda ko‘proq bosim o‘tkazish zarurligini ta’kidladi.
Gol vaziyatlarini amalga oshirish bo‘yicha savolga javob berar ekan, ba’zi vaziyatlarda omad ham yetishmayotganini, masalan, jarima maydonida Suleymanov zarbasi himoyachiga tegib ketganini aytdi. Muhimi, hujumchilar vaziyat yaratishda davom etmoqda va keyingi o‘yinda gol urishlariga ishonch bildirgan.
Yakunda, Kuchaev mashg‘ulot paytida to‘p qizga tegib ketgani uchun uzr so‘radi va uni shaxsan topib, kechirim so‘rashni istashini bildirdi.

Кучаев извинился у девушки, которая ударила мячом на тренировке
Полузащитник "Ростова" Константин Кучаев высказался для "Матч ТВ" после игры с "Зенитом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что недоволен результатом матча. По ходу игры "Ростов" хорошо играл против одной из сильнейших команд России.
Хотя он не был полностью удовлетворен результатом, команда, по его словам, как минимум, заслуживала ничью. Он признал, что команда, пытавшаяся играть с высоким прессингом в начале первого и второго таймов, снизила этот прессинг в последние минуты игры.
Он сказал, что точно не знает причины этого, возможно, это страх пропустить гол или другие факторы. Он подчеркнул, что в тот момент необходимо было оказывать больше давления.
Отвечая на вопрос о реализации голевых моментов, он отметил, что в некоторых ситуациях не хватает удачи, например, удар Сулейманова в штрафной площади попал в защитника. Главное, что нападающие продолжают создавать моменты и он уверен, что в следующей игре смогут забить гол.
В конце Кучаев извинился перед девушкой, в которую попал мяч во время тренировки, и выразил желание лично найти её и попросить прощения.