Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi va “Zenit” jamoasining avvalgi sport direktori Igor Korneev “Zenit” va “Rostov” o‘rtasidagi o‘yinda hakamning golni bekor qilish qarorini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hakami Rafael Shafeev ikkinchi bo‘lim oxirida Lusiano tomonidan kiritilgan golni videorolik yordamida qayta ko‘rib chiqib, uning jamoadoshining ofsaydda turganini aniqlab, golni hisobga olmadi. Korneevning so‘zlariga ko‘ra, ofsayd holatini aniqlash uchun Luis Enrike to‘pga tegishi kerak edi.
Agar u to‘pga tegmagan bo‘lsa, bu ehtimol darvozadan qaytgan to‘p bo‘lgan. U bunday qoidalarni tushunarsiz va asossiz deb atadi.
Ushbu o‘yin Rossiya Premyer Ligasining birinchi turida bo‘lib o‘tib, Sankt-Peterburg jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu voqea hakam qarorlari va o‘yin natijasiga ta’sir ko‘rsatgan muhim holat sifatida e’tiborga loyiqdir.

Корнеев раскритиковал отмену гола Зенита
Бывший главный тренер сборной России и бывший спортивный директор команды «Зенит» Игорь Корнеев оценил решение судьи отменить гол в матче между «Зенитом» и «Ростовом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Судья Рафаэль Шафеев в конце второго тайма, пересмотрев гол, забитый Луисиано, с помощью видеоповтора, определил, что его партнер по команде находился в офсайде, и не засчитал гол. По словам Корнеева, для определения офсайда Луис Энрике должен был коснуться мяча.
Если бы он не коснулся мяча, это, возможно, был бы мяч, вернувшийся от ворот. Он назвал такие правила непонятными и безосновательными.
Этот матч прошел в первом туре Российской Премьер-Лиги, и команда из Санкт-Петербурга одержала победу со счетом 2:1. Это событие заслуживает внимания как важный момент, повлиявший на решения судьи и результат игры.