Storojuk: Ahmat imkoniyatlardan unumli foydalanmayapti
«Ахмат» jamoasining bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk «Match TV» kanaliga «Rubin» jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoada yetishmayotgan asosiy narsa imkoniyatlardan unumli foydalanishdir. O‘yinning boshida jamoa yaxshi va agressiv o‘ynadi, bir qancha imkoniyatlar yaratildi va ularni golga aylantirish kerak edi.
Ammo mantiqsiz xatolar tufayli ikkita gol o‘tkazib yuborildi. Maydon ustidan nazorat ko‘proq bo‘lishiga qaramay, ba’zi xatolar sababli jamoa o‘z o‘yinini to‘liq namoyish eta olmadi.
Murabbiyning fikricha, hujumda kamida ikki yoki undan ortiq gol urishga imkon bor edi, lekin jamoaning tayyorgarligi yetarlicha emasligi aniqlandi. Mashg‘ulotlar rejasiga to‘liq amal qilinmagani, ayrim futbolchilar jamoaga keyin qo‘shilgani sababli jamoada muvozanat buzilgan.
Shu bois o‘yinning har ikki bo‘limida o‘yin intensivligi pasaygan. Ikkinchi bo‘limda «Rubin» hisobni saqlashga harakat qildi va jamoa o‘zini tiklashga vaqt topa olmadi.
Murabbiy jamoa hali ham tayyorgarlikni yaxshilashi kerakligini ta’kidladi hamda chempionat davomida buning ustida ishlashlarini bildirdi. Umuman olganda, «Ahmat» jamoasi birinchi bo‘limda yaxshi o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa-da, yakuniy natija kutilgan darajada bo‘lmadi.

Storojuk: Ахмат неэффективно использует возможности
Главный тренер команды «Ахмат» Александр Сторожук в интервью каналу «Матч ТВ» высказался после матча с командой «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, основное, чего не хватает команде, — это эффективное использование возможностей. В начале игры команда играла хорошо и агрессивно, было создано несколько возможностей, которые нужно было реализовать в голы.
Однако из-за нелепых ошибок было пропущено два гола. Несмотря на то что контроль над игрой был больше, из-за некоторых ошибок команда не смогла полностью продемонстрировать свою игру.
По мнению тренера, в атаке было возможность забить как минимум два или более гола, но стало ясно, что подготовка команды недостаточна. Из-за того, что план тренировок не был полностью выполнен и некоторые футболисты присоединились к команде позже, в команде нарушился баланс.
По этой причине интенсивность игры в обоих таймах снизилась. Во втором тайме «Рубин» пытался сохранить счет, и команда не смогла найти время для восстановления.
Тренер подчеркнул, что команда все еще должна улучшить подготовку и сообщил, что они будут работать над этим в течение чемпионата. В целом, хотя команда «Ахмат» показала хорошую игру в первом тайме, итоговый результат оказался ниже ожидаемого.