Italiyaning "Milan" jamoasining sobiq bosh murabbiyi Fabio Kapello klubning yangi transferlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, xususan, tajribali xorvat yarim himoyachisi Luka Modrichning foydaliligi haqida gapirdi. Kapelloning ta’kidlashicha, Modrich maydon markazida jamoaga katta yordam beradi va yosh o‘yinchi Rikkining tezroq rivojlanishiga ko‘maklashadi.
Rikchi ham o‘z o‘rnida yaxshi futbolchi, ammo unga individual o‘yin ko‘nikmalarini oshirish zarur. Shuningdek, murabbiy Allegriga ishonchi komil bo‘lgan Fofana borligi va agar Yashari keladigan bo‘lsa, u ham jamoaga foydali bo‘lishi mumkinligi ta’kidlandi.
Esda tutish lozimki, Luka Modrich ilgari Madridning "Real" klubida o‘ynagan. Yangi Seriya A mavsumi avgust oyining ikkinchi yarmida boshlanadi.
Bu mavsumda "Milan" jamoasining imkoniyatlari va yangi futbolchilarning jamoaga qo‘shadigan hissasi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Капелло: Модрич окажет большую помощь команде Милан
Бывший главный тренер итальянского клуба "Милан" Фабио Капелло высказал свое мнение о новых трансферах клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он, в частности, говорил о полезности опытного хорватского полузащитника Луки Модрича. По словам Капелло, Модрич окажет большую помощь команде в центре поля и поможет быстрее развиваться молодому игроку Рикки.
Рикки также является хорошим футболистом, но ему необходимо улучшить индивидуальные игровые навыки. Также было отмечено, что есть Фофана, который полностью доверяет тренеру Аллегри, и если придет Яшари, он также может быть полезен команде.
Стоит отметить, что Лука Модрич ранее играл за мадридский "Реал". Новый сезон Серии А начнется во второй половине августа.
В этом сезоне возможности команды "Милан" и вклад новых футболистов в команду вызывают большой интерес.