Moxammadjavad Mahachkala uchun futbolchilar taklif qildi
Eronlik yarim himoyachi Moxammadjavad Hossaynnejad Mahachkala «Dinamo» jamoasining transfer bozoridagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi vaqtda Mahachkala jamoasi yangi o‘yinchilarni sotib olishga ehtiyoj sezmayapti. Moxammadjavad aytishicha, u ba’zi eronlik futbolchilarni taklif qilishi mumkin, ular Mahachkala jamoasida o‘ynashi mumkin edi, ammo bu uning vakolati emas.
Klubda bu masalani boshqaradigan menejerlar mavjud. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, jamoa hozirgi tarkibi bilan Rossiya chempionatining eng yaxshi o‘n jamoasi qatoriga kirish imkoniyatiga ega.
Yangi mavsumni «Dinamo» yomon boshladi, ular poytaxtlik «Spartak» jamoasiga uyida 1:0 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va kelajakda yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Hossaynnejadning fikricha, klubning transfer siyosati mutaxassislar nazoratida bo‘lib, u o‘z vazifasini bajarishda davom etadi. Jamoa muxlislari va mutaxassislar kelajakdagi o‘yinlarga umid bilan qaramoqda.

Мохаммаджавед предложил футболистов для Махачкалы
Иранский полузащитник Мохаммаджавад Хосейннеджад высказал мнение о деятельности махачкалинского клуба «Динамо» на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время команда из Махачкалы не испытывает необходимости в покупке новых игроков. Мохаммаджавад отметил, что он может предложить некоторых иранских футболистов, которые могли бы играть в команде Махачкалы, но это не его полномочия.
В клубе есть менеджеры, которые занимаются этим вопросом. По словам футболиста, команда имеет возможность войти в десятку лучших команд чемпионата России с текущим составом.
Новый сезон «Динамо» начал неудачно, они потерпели поражение от столичного «Спартака» со счетом 1:0 на своем поле. Команда стремится улучшить свою игру и ставит целью добиться хороших результатов в будущем.
По мнению Хосейннеджада, трансферная политика клуба находится под контролем специалистов, и он продолжит выполнять свои обязанности. Фанаты команды и специалисты с надеждой смотрят на будущие игры.