«Fenerbahche» jamoasining bosh murabbiyi Joze Mourinyo o‘zining kelajak rejalari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Portugaliyaga qaytib, o‘z vatanda ishlash niyatida ekanligini bildirdi. Mourinyo bu qarorni faoliyatini yakunlash deb hisoblamaydi, aksincha, kuchli va eng yaxshi holatda vataniga qaytishni xohlaydi.
U Portugaliyaga faqat faoliyatining cho‘qqisida, kuch va shijoatga to‘la holda qaytmoqchi ekanini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, u yaqin kelajakda albatta vatanga qaytadi, biroq bu uning faoliyatining oxiri emas.
Mourinyo o‘z ishini davom ettirishni, yangi cho‘qqilarni zabt etishni maqsad qilgan. Shuningdek, u klub yoki milliy terma jamoada ishlash imkoniyatlariga ochiq ekanligini bildirdi.
Savolga, qaysi lavozimni tanlashni afzal ko‘rishi haqida, murabbiy qisqacha «Har qanday lavozim» deb javob berdi. Bu so‘zlar uning har qanday taklifga tayyor ekanligini ko‘rsatadi.

Моуринью возвращается в Португалию как активный тренер
Главный тренер команды «Фенербахче» Жозе Моуринью рассказал о своих планах на будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что намерен вернуться в Португалию и работать на родине. Моуринью не считает это решение завершением своей карьеры, наоборот, он хочет вернуться на родину в сильной и лучшей форме.
Он подчеркнул, что хочет вернуться в Португалию только на пике своей карьеры, полным сил и энергии. По словам тренера, он обязательно вернется на родину в ближайшем будущем, но это не конец его карьеры.
Моуринью нацелен продолжать свою работу и покорять новые вершины. Также он сообщил, что открыт к возможностям работы как в клубе, так и в национальной сборной.
На вопрос, какую должность он предпочел бы выбрать, тренер кратко ответил: «Любая должность». Эти слова показывают, что он готов к любым предложениям.