Gabriel Magalyans Dyokeresh o‘yinini yuqori baholadi
Londonning “Arsenal” futbolchisi Gabriel Magalyans Viktor Dyokereshning o‘yini haqidagi fikrlarini o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Dyokeresh juda yaxshi futbolchi, ammo hozirda u “Sporting” jamoasida o‘ynaydi, “Arsenal”da emas. O‘tgan mavsumda uning qarshisida o‘ynash oson bo‘lmaganini ta’kidladi.
Dyokeresh ajoyib ko‘rsatkichlarga ega bo‘lib, o‘tgan mavsumda juda yaxshi o‘yin namoyish etgan. Shvediyalik hujumchi “Sporting”da o‘ynaydi va bu mavsumda “Arsenal” klubi uning transferiga qiziqish bildirgan edi.
O‘tgan mavsumda Dyokeresh 52 o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urdi va 13 ta golga assistentlik qildi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchining bozor qiymati 75 million yevro atrofida baholanmoqda.
Gabriel Magalyansning fikricha, Dyokeresh o‘z jamoasining asosiy o‘yinchilaridan biri hisoblanadi va uning o‘yini yuqori darajada. Bu esa uning jamoasiga katta foyda keltiradi.

Габриэль Магальянс Дйокереш игру высоко оценил
Футболист лондонского "Арсенала" Габриэль Магальянс поделился мнением о игре Виктора Дйокереша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Дйокереш очень хороший футболист, но в настоящее время он играет в команде "Спортинг", а не в "Арсенале". Он отметил, что в прошлом сезоне было нелегко играть против него.
Дйокереш имеет отличные показатели и продемонстрировал очень хорошую игру в прошлом сезоне. Шведский нападающий играет в "Спортинге", и в этом сезоне клуб "Арсенал" проявлял интерес к его трансферу.
В прошлом сезоне Дйокереш вышел на поле в 52 матчах, забил 54 гола и сделал 13 голевых передач. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость 27-летнего футболиста оценивается примерно в 75 миллионов евро.
По мнению Габриэля Магальянса, Дйокереш является одним из ключевых игроков своей команды, и его игра на высоком уровне. Это приносит большой пользу его команде.