Orlov Glushenkovning o‘yini bilan norozi qoldi
Televideniye sharhlovchisi Gennadiy Orlov "Zenit" jamoasida o‘ynayotgan Maksim Glushenkovning "Rostov"ga qarshi bo‘lib o‘tgan g‘alabali o‘yindagi ishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, Shimoliy poytaxt jamoasi "Rostov"ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Orlovning ta’kidlashicha, hozircha Glushenkov o‘z formasida emas va unga jismoniy holatini yaxshilash zarur.
Maksim kuchli zarbaga ega bo‘lsa-da, ushbu o‘yindagi boshqaruv harakatlarida savollar mavjud. Shunga qaramay, mutaxassisning fikricha, oldindan xulosa chiqarish uchun erta, kelgusi o‘yinlarda yarimhimoyachining o‘yinini kuzatish lozim.
Glushenkov "ko‘k-oq-moviylar"ning asosiy tarkibida maydonga tushdi, ammo samarali harakatlar bilan ajralib chiqolmadi. Ikkinchi bo‘lim oxirida u almashtirildi.

Орлов остался недоволен игрой Глушенкова
Телевизионный комментатор Геннадий Орлов высказал мнение о действиях Максима Глушенкова, который играет в команде "Зенит", в победном матче против "Ростова". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что северная столица одержала победу над "Ростовом" со счетом 2:1. По словам Орлова, Глушенков пока не в своей форме, и ему необходимо улучшить физическое состояние.
Хотя Максим обладает сильным ударом, в управлении действиями в этом матче есть вопросы. Тем не менее, по мнению специалиста, рано делать выводы, необходимо следить за игрой полузащитника в следующих матчах.
Глушенков вышел на поле в основном составе "сине-бело-голубых", однако не смог выделиться эффективными действиями. В конце второго тайма он был заменен.