Londonning Arsenal jamoasining markaziy himoyachisi Gabriyel Magalyans Saudiya Arabistoniga ko‘chishi mumkinligi haqidagi transfer mish-mishlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shaxsiy ravishda bunday takliflar olmaganini va bu borada hech qanday ma’lumotga ega emasligini ta’kidladi. Gabriyel o‘z e’tiborini to‘liq Arsenalga qaratganini, klubda besh yildan beri faoliyat yuritayotganini va uning rivojlanishini yaqindan kuzatayotganini aytdi.
O‘tgan mavsumda braziliyalik himoyachi Arsenal safida 42 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Joriy yil iyun oyida Gabriyel klub bilan shartnomasini uzaytirib, London jamoasida 2029 yilgacha qolishini ta’minladi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchining bozor qiymati 75 million yevroga teng. Shu tariqa, futbolchi jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlab, kelajakdagi maqsadlariga intilmoqda.

Габриэль отклонил предложения Саудовской Аравии, останется в Арсенале
Центральный защитник лондонского Арсенала Габриэль Магальянс прокомментировал слухи о возможном переходе в Саудовскую Аравию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не получал таких предложений и не имеет никакой информации по этому поводу. Габриэль отметил, что полностью сосредоточен на Арсенале, где он выступает уже пять лет и внимательно следит за его развитием.
В прошлом сезоне бразильский защитник провел 42 матча за Арсенал, забил 5 голов и сделал 3 голевые передачи. В июне этого года Габриэль продлил контракт с клубом, что гарантирует его пребывание в лондонской команде до 2029 года.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость 27-летнего футболиста составляет 75 миллионов евро. Таким образом, игрок укрепляет свои позиции в команде и стремится к будущим целям.