Eslatib o‘tish joizki, o‘tgan shanba kuni klub 32 yoshli futbolchi bilan ikki yillik shartnoma imzolaganini rasmiy ravishda e’lon qilgan. Shuningdek, jamoaga yana bir rossiyalik futbolchi Dmitriy Tixiy qo‘shildi.
Yuran ikkala yangi futbolchining Rossiya Premer Ligasi (RPL)da katta tajribaga ega ekanligini ta’kidladi. Gotsuk esa do‘stona o‘yinda Bodrum jamoasiga qarshi maydonga sardor lentasida tushgan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Gotsuk va Tixiy RPLda ko‘plab o‘yinlarda maydonga tushgan, tajribali futbolchilar hisoblanadi. Yangi mavsumda jamoa sardori sifatida Gotsuk faoliyat yuritadi.
Himoyachi Serik Belediyesporga Pari NN klubidan kelgan bo‘lib, u yerda 168 ta o‘yinda ishtirok etib, 14 marta to‘p kiritgan va 10 ta golli uzatma amalga oshirgan. Shu tariqa, yangi mavsumda jamoa tarkibida tajribali va malakali futbolchilar paydo bo‘ldi, bu esa Serik Belediyesporning raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.

Юран Гоцук Серик Беледийеспор капитаном стал
Главный тренер команды Серик Беледийеспор из Туркменистана Сергей Юран подтвердил, что на должность капитана команды в новом сезоне назначен российский защитник Кирилл Гоцук. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что в прошлую субботу клуб официально объявил о подписании двухлетнего контракта с 32-летним футболистом. Также к команде присоединился еще один российский футболист Дмитрий Тихий.
Юран отметил, что оба новых футболиста имеют большой опыт в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). Гоцук вышел на поле в товарищеском матче против команды Бодрум с капитанской повязкой.
По словам тренера, Гоцук и Тихий являются опытными футболистами, которые сыграли много матчей в РПЛ. В новом сезоне Гоцук будет исполнять обязанности капитана команды.
Защитник пришел в Серик Беледийеспор из клуба Пари НН, где он принял участие в 168 матчах, забил 14 голов и сделал 10 голевых передач. Таким образом, в новом сезоне в составе команды появились опытные и квалифицированные футболисты, что будет способствовать повышению конкурентоспособности Серик Беледийеспора.