O‘renburg jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Andreyev jamoaning yangi RPL mavsumidagi birinchi o‘yinga tayyorgarligini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ural jamoasi bilan CSKA jamoasi o‘rtasidagi uchrashuv bugun, 21 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi. Andreyevning ta’kidlashicha, birinchi turda futboldan ko‘ra ko‘proq hissiyotlar bo‘ladi.
Shuning uchun bugungi o‘yinda har qanday natija yuz berishi mumkin. U O‘renburg jamoasining g‘alaba qozonishini umid qilmoqda.
Jamoaning tarkibi yaxshi bo‘lib, u ikkinchi yarimadagi jamoalardan kam emas. Mutaxassisning fikricha, O‘renburg jamoasi joriy mavsumda oldingisidan ko‘ra muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatadi.
O‘tgan mavsumda O‘renburg 15-o‘rinni egallab, quyi liga hududiga tushib qolgan edi. Shu sababli jamoa Rossiya chempionatining ikkinchi divizionida ishtirok etishga tayyorlangan.
Biroq yangi mavsum boshlanishidan oldin, ilgari chetlatilgan Torpedo jamoasi o‘rniga O‘renburg yuqori liga uchun ro‘yxatga kiritildi. Shunday qilib, jamoa yuqori ligada o‘z o‘rnini saqlab qoldi.

Андреев оценил шансы Оренбурга против ЦСКА
Бывший футболист команды Оренбург Дмитрий Андреев оценил подготовку команды к первому матчу нового сезона РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч между командами Урал и ЦСКА начнется сегодня, 21 июля, в 17:30 по московскому времени. По словам Андреева, в первом туре будет больше эмоций, чем футбола.
Поэтому в сегодняшней игре может произойти любой результат. Он надеется на победу Оренбурга.
Состав команды хороший, он не уступает командам из второй половины таблицы. По мнению специалиста, команда Оренбург в этом сезоне покажет более успешную игру, чем в предыдущем.
В прошлом сезоне Оренбург занял 15-е место и вылетел в низшую лигу. Поэтому команда готовилась участвовать во втором дивизионе чемпионата России.
Однако перед началом нового сезона Оренбург был включен в высшую лигу вместо ранее исключенной команды Торпедо. Таким образом, команда сохранила свое место в высшей лиге.