Ispaniyada o‘tgan mavsumda Zaharyan jarohatlar sabab deyarli maydonga chiqa olmadi. Klub Arsenni Bratskiy Kubogi o‘yinlariga taklif qilgan, ammo futbolchi Moskvada dam olayotgan paytda ham o‘yinga yetib borolmadi.
Shuning uchun hozircha uning jamoaga qaytishi uchun asoslar kam, deb hisoblaydi Gafin. Shu bilan birga, u ma’lum shart-sharoitlar yuzaga kelganda “Dinamo” futbolchini qaytarishni ko‘rib chiqishi mumkinligini ta’kidladi.
2024/2025 yilgi mavsumda Zaharyan to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, bir gol urdi va bir golga uzatma berdi. Umuman olganda, futbolchining jamoaga qaytishi hozircha aniq emas, ammo kelajakda imkoniyatlar yuzaga kelishi mumkin.

Сказали, что вероятность возвращения Захарьяна в "Динамо" низка
Председатель совета директоров московского «Динамо» Дмитрий Гафин заявил, что вероятность возвращения полузащитника «Реал Сосьедад» Арсена Захаряна в команду невысока. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне в Испании Захарян почти не выходил на поле из-за травм. Клуб пригласил Арсена на игры Кубка Братского, однако футболист не смог добраться до игры, даже находясь в Москве на отдыхе.
Поэтому Гафин считает, что в настоящее время оснований для его возвращения в команду мало. В то же время он отметил, что «Динамо» может рассмотреть возможность возвращения футболиста при определенных условиях.
В сезоне 2024/2025 Захарян вышел на поле в четырех матчах, забил один гол и сделал одну голевую передачу. В целом, возвращение футболиста в команду пока не ясно, но в будущем могут возникнуть возможности.