Al-Ahli jamoasining hujumchisi Riyod Marez yoshligidagi orzusi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Fransiyaning Marsel klubida o‘ynashni orzu qilganini aytdi. Intervyuda aljirlik futbolchi bolaligidan beri ushbu jamoani qo‘llab-quvvatlab, uning afsonalaridan ilhomlanganini ta’kidladi.
Marez Marselda o‘ynash va Velodrom stadionida Liga 1 o‘yinlarida maydonga tushishni orzu qilganini bildirdi. Biroq uning professional yo‘li boshqacha shakllangan.
U Fransiyaning Kemper va Gavr klublaridan boshlab, Angliyada katta muvaffaqiyatlarga erishdi. Lester jamoasi bilan mamlakat chempionligini qo‘lga kiritgan, keyin Manchester Siti safida to‘rt marta Angliya Premer Ligasi chempioni bo‘lgan.
Shuningdek, ikki marta Angliya Kubogi, uch marta Kubok Ligasi va Superkubokni yutgan hamda Chempionlar Ligasi g‘olibiga aylangan. O‘tgan mavsumda Al-Ahli jamoasi safida 45 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 21 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Bu natijalar uning katta tajriba va mahoratini ko‘rsatadi. Marez futbolchilik faoliyatida o‘ziga xos yo‘l tutib, ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishganini ta’kidladi.
O'zbekiston olimpiya futbol terma jamoasi hozirda Turkiyaning Antalya shahrida bo'lib o'tadigan muhim o'quv-mashg'ulot yig'iniga faol tayyorgarlik ko'rmoqda. Bu
Futbol qoidalari 2026-yilgi Jahon chempionatiga tayyorgarlikda jiddiy o'zgarishlar kutyapti
Yaqinlashib kelayotgan 2026-yilgi Jahon chempionati arafasida futbolning oltin qoidalari jiddiy yangilanishga uchramoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Xalqaro Futbol Federatsiyasi o'yin
Eron terma jamoasi Jahon chempionatidan chiqish xavfi ostida
Eron milliy futbol terma jamoasi Jahon chempionatiga yo'llanma olgan bo'lsa-da, yaqinlashib kelayotgan buyuk musobaqadan chiqib ketish xavfi tug'ilganini e'lon qildi. Bu haqda

Рияд Марез в детстве мечтал о Марселе
Нападающий клуба Аль-Ахли Риад Махрез рассказал о своей мечте в детстве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что мечтал играть в клубе Марсель во Франции. В интервью алжирский футболист подчеркнул, что с детства поддерживал эту команду и вдохновлялся ее легендами.
Махрез заявил, что мечтал играть в Марселе и выходить на поле на стадионе Велодром в матчах Лиги 1. Однако его профессиональный путь сложился иначе.
Он начал с клубов Франции Кемпер и Гавр, добившись больших успехов в Англии. С командой Лестер он завоевал титул чемпиона страны, затем в составе Манчестер Сити стал четырехкратным чемпионом Английской Премьер-лиги.
Также он дважды выигрывал Кубок Англии, трижды Кубок Лиги и Суперкубок, а также стал победителем Лиги чемпионов. В прошлом сезоне он провел 45 матчей за команду Аль-Ахли, забил 17 голов и сделал 21 результативную передачу.
Эти результаты демонстрируют его большой опыт и мастерство. Махрез отметил, что он прошел уникальный путь в своей футбольной карьере и добился множества успехов.