O'zbekistonlik ekstrasens Iqbol Soliyev Ozarbayjondan deportatsiya qilindi
O‘zbekistonlik ekstrasens Iqbol Soliyev Ozarbayjondan rasmiy tarzda deportatsiya qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mahalliy hokimiyat organlarining so‘nggi ma’muriy qarorlari asosida xorijiy fuqaroni mamlakatdan chiqarish to‘g‘risida qaror qabul qilindi. Uning chiqarib yuborilishining huquqiy asoslari haqida aniq ma’lumotlar cheklangan bo‘lsada, bu voqea mamlakat ichida faoliyat yuritgan bahsli shaxs bilan bog‘liq muhim hodisa hisoblanadi.
Bu haqda Lent.az xabar berdi. Iqbol Soliyev o‘zining g‘ayritabiiy qobiliyatlari borligi haqida da’volari bilan ma’lum bo‘lgan edi.
Uning deportatsiya qilinishi Ozarbayjonning huquq-tartibot organlari xorijiy fuqarolarning mahalliy qoidalarga zid kelishi mumkin bo‘lgan faoliyatini nazorat qilish bo‘yicha olib borayotgan ishlarini ko‘rsatadi. 2026 yil 23 mart holatiga ko‘ra, rasmiylar ushbu shaxsga Ozarbayjon hududida qolishga ruxsat berilmasligini tasdiqlashdi.
Ushbu holat o‘zini ekstrasens deb atovchi, professional doiralardan tashqarida faoliyat yuritayotgan shaxslar va jamoat arboblarining faoliyatiga qat’iy nazorat o‘rnatilganligini eslatadi. Bu esa mamlakatda tartib va qonun ustuvorligini ta’minlashga qaratilgan chora-tadbirlarning davom etayotganidan dalolat beradi.
Shunday qilib, mahalliy hokimiyat organlari o‘z hududida qonuniylikni ta’minlashga doimiy e’tibor qaratmoqda.
Shu yilning o'n uchinchi kunida, ya'ni uchun mart kuni AQSh poytaxti Nyu York shahrida og'ir yo'l transport hodisasi ro'y berib, O'zbekistonimizning farzandlaridan biri
Dunyo Bugun, 14:08
Rossiya Eronning gumanitar yordam so'roviga javob qaytardi
Rossiya Federatsiyasi Eronga gumanitar yordam ko'rsatish bo'yicha dastlabki choralarini qo'lga oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda Rossiya Tashqi ishlar vazirligi rasmiy
Dunyo Bugun, 13:47
Forbes reytingida birinchi o'rinni Stiven Spilberg egalladi
Forbes jurnali dunyodagi eng boy mashhur shaxslar ro'yxatini e'lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu safar birinchi o'rinni taniqli kinorejissyor Stiven Spilberg egalladi.
Dunyo Bugun, 13:26
Arxeologlar Misrning mashhur Qirollar vodiysida qadimgi hind sayyohlarining izlarini topdilar. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu kashfiyot o'nlab yozuvlarni ochib berdi va ular uch xil qadimgi
Eron Isroil mojarosi Hindiston iqtisodiyotiga jiddiy soya soldi
Qo'shma Shtatlar, Isroil va Eron o'rtasidagi davom etayotgan mojarolar dunyo miqyosida katta energetika inqirozini keltirib chiqardi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu vaziyat Hindiston
Isroil harbiy kuchlari Livan hududiga qarshi olib borayotgan amaliyotni yanada kuchayirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. O'zining Bayrut poytaxti markaziga yo'naltirilgan bir qator havo

Узбекский экстрасенс Икбол Солиев был депортирован из Азербайджана
Узбекский экстрасенс Икбол Солиев официально депортирован из Азербайджана. Об этом сообщил Zamin.uz.
На основании последних административных решений местных органов власти было принято решение о выдворении иностранного гражданина из страны. Хотя точная информация о правовых основаниях его выдворения ограничена, это событие считается важным инцидентом, связанным с спорной личностью, действовавшей внутри страны.
Об этом сообщает Lent.az. Икбол Солиев был известен своими заявлениями о наличии у него сверхъестественных способностей.
Его депортация демонстрирует работу правоохранительных органов Азербайджана по контролю за деятельностью иностранных граждан, которая может противоречить местным правилам. По состоянию на 23 марта 2026 года официальные лица подтвердили, что этому лицу не разрешено оставаться на территории Азербайджана.
Этот случай напоминает о строгом контроле над деятельностью лиц, называющих себя экстрасенсами, которые работают вне профессиональных кругов, а также общественных деятелей. Это свидетельствует о продолжающихся мерах, направленных на обеспечение порядка и верховенства закона в стране.
Таким образом, местные органы власти постоянно уделяют внимание обеспечению законности на своей территории.
Тринадцатого числа этого месяца, то есть 3 марта, в столице США городе Нью-Йорк произошло тяжелое дорожно-транспортное происшествие, в результате которого погибла наша соотечественница Нилюфар
Мир Сегодня, 14:08
Россия ответила на гуманитарный запрос Ирана
Российская Федерация предприняла первоначальные шаги по оказанию гуманитарной помощи Ирану. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом международному сообществу сообщила официальный представитель МИД России
Мир Сегодня, 13:47
В рейтинге Forbes первое место занял Стивен Спилберг
Журнал Forbes опубликовал список самых богатых знаменитостей мира. Об этом сообщает Zamin.uz. На этот раз первое место занял известный кинорежиссер Стивен Спилберг. Его состояние оценивается в 7,1
Мир Сегодня, 13:26
Археологи нашли следы древних индийских путешественников в Долине царей
Археологи обнаружили следы древних индийских путешественников в знаменитой Долине Царей в Египте. Об этом сообщает Zamin.uz. Это открытие раскрыло десятки надписей, которые, как выяснилось,
Мир Сегодня, 12:57
Продолжающиеся конфликты между США, Израилем и Ираном привели к крупному энергетическому кризису мирового масштаба. Об этом сообщает Zamin.uz. Эта ситуация отбрасывает серьезную тень на стабильность
Израильские вооруженные силы усилили операцию на территории Ливана. Об этом сообщает Zamin.uz. Ряд воздушных ударов, направленных в центр столицы Бейрута, поднял над городом густые клубы дыма. Эти