Tajriba va himoyachi Ashli Yang o'tgan mavsum so'ngida "Everton" klubini tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli futbolchining vatani hisoblangan "Uotford"ga qaytishi kutilgan edi, biroq o'yinchining yuqori maosh talablariga ko'ra kelishuv amalga oshmadi. Hozirgi vaqtda, talkSPORT xabariga ko'ra, Yang Angliyaning ikkinchi darajali chempionati hisoblangan Chempionshipning boshqa klubi "Ipsvich" bilan shartnoma imzolash arafasida turibdi.
"Traktorchilar" deb ataluvchi "Ipsvich" joriy yil bahorida yuqori liga darajasidan tushib qolgan va endi yana yuqori ligaga qaytishga harakat qilmoqda. Ashli Yang oxirgi marta Chempionshipda 2005/2006 yilgi mavsumda to'p surgan.
Yangi Chempionship mavsumi 8 avgust kuni boshlanadi va aynan shu kuni "Ipsvich" o'z maydonida "Birmingem" klubiga qarshi uchrashuv o'tkazadi. Ushbu voqealar futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg'otmoqda.
Yangning yangi jamoasida o'ynashi "Ipsvich"ning muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko'rsatishi kutilmoqda.

Эшли Янг возвращается в Ипсвич через 19 лет
Защитник Эшли Янг покинул клуб "Эвертон" по окончании прошлого сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидалось, что 40-летний футболист вернется в "Уотфорд", который является его родным клубом, однако соглашение не состоялось из-за высоких требований игрока по зарплате. В настоящее время, по информации talkSPORT, Янг на грани подписания контракта с другим клубом Чемпионшипа, второго по уровню дивизиона Англии, "Ипсвичем".
Клуб "Ипсвич", известный как "Трактористы", вылетел из высшей лиги весной этого года и теперь пытается вернуться обратно в высший дивизион. Эшли Янг в последний раз играл в Чемпионшипе в сезоне 2005/2006.
Новый сезон Чемпионшипа начнется 8 августа, и именно в этот день "Ипсвич" проведет матч на своем поле против клуба "Бирмингем". Эти события вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.