Real Gonsalo Garsiya bilan yangi shartnoma muzokarasi boshladi
Hujumchi Gonsalo Garsiya Madridning "Real" klubi bilan yangi shartnoma imzolashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi yaqinda bo‘lib o‘tgan Klub jahon chempionatida o‘zini namoyon qilib, to‘rtta gol urdi va musobaqaning "Oltin butsa" sovrinini qo‘lga kiritdi. Diario AS nashrining xabar berishicha, "qirollar" jamoasi istiqbolli ispan futbolchisi bilan yangi mehnat shartnomasi bo‘yicha muzokaralarni boshlagan.
Gonsalo Garsiyaning amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. So‘nggi haftalarda hujumchi Yevropaning yetakchi ligalaridan ko‘plab nufuzli klublardan takliflar olgani aytilmoqda.
Madridning asosiy jamoasida Garsiya 12 o‘yinda jami beshta gol urib, ikki golga assistentlik qilgan. Uning faoliyati jamoa uchun muhim bo‘lib, kelajakda "Real" bilan hamkorlikni davom ettirish ehtimoli yuqori hisoblanadi.

Real Гонсало Гарсией начал переговоры о новом контракте
Нападающий Гонсало Гарсия может подписать новый контракт с мадридским "Реалом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист недавно проявил себя на клубном чемпионате мира, забив четыре гола и завоевав приз "Золотая бутса" турнира. Как сообщает Diario AS, команда "королей" начала переговоры о новом трудовом контракте с перспективным испанским футболистом.
Действующий контракт Гонсало Гарсии рассчитан до середины 2027 года. В последние недели сообщается, что нападающий получил предложения от множества престижных клубов из ведущих лиг Европы.
В основной команде Мадрида Гарсия забил пять голов в 12 матчах и отдал два голевых паса. Его выступления являются важными для команды, и вероятность продолжения сотрудничества с "Реалом" в будущем высока.