Dyokeresh yana Manchester Yunaytedga o‘tishni rad etdi
Lissabonning «Sporting» jamoasi hujumchisi Viktor Dyokeresh yana «Manchester Yunayted»ga o‘tishni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliya klubiga yaqin vositachilar «qizil iblislar»ga shved futbolchining xizmatlarini taklif qilishgan. Biroq, futbolchining pozitsiyasi o‘zgarmadi: u yana rad javobini berdi va faqat «Arsenal»ga o‘tishni xohlashini bildirdi, deb xabar beradi taniqli jurnalist Fabrizio Romano.
27 yoshli hujumchi hanuz «kanonirlar» «Sporting» bilan kelishuvga erishishiga ishonadi. Eslatib o‘tamiz, «Arsenal» va «Sporting» transfer shartlarini hali kelishib olmagan, garchi o‘tgan haftaning boshida Dyokereshning London jamoasiga o‘tishi deyarli aniq deb hisoblangan edi.
Hozircha tomonlar o‘rtasida rasmiy kelishuvga erishilmagan. Futbolchining o‘zining istagi va klublarning muzokaralari natijasi kelajakdagi transferni belgilaydi.

Дьокереш снова отказался от перехода в Манчестер Юнайтед
Нападающий лиссабонского «Спортинга» Виктор Дйокереш снова отказался перейти в «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Посредники, близкие к португальскому клубу, предложили «красным дьяволам» услуги шведского футболиста. Однако позиция игрока не изменилась: он снова ответил отказом и заявил, что хочет перейти только в «Арсенал», сообщает известный журналист Фабрицио Романо.
27-летний нападающий все еще надеется, что «канониры» достигнут соглашения со «Спортингом». Напомним, что «Арсенал» и «Спортинг» еще не согласовали условия трансфера, хотя в начале прошлой недели переход Дйокереша в лондонский клуб считался почти решенным.
Пока стороны не достигли официального соглашения. Желание самого футболиста и результаты переговоров клубов определят будущий трансфер.