Hyolunn faqat klub so‘rasa Manchesterdan ketadi
Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Rasmus Hyolunn klubni tark etishni istamaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil iblislar 22 yoshli daniyalik futbolchini sotishga tayyor, ammo Hyolunn Angliyada o‘zining eng yaxshi tomonlarini namoyon eta olmagan. Shu bois, futbolchi yozgi transferlar vaqtida jamoani almashtirish niyatida emas, deb xabar beradi taniqli insayder Fabrizio Romano.
Faqatgina agar Manchester Yunayted uni klubdan ketishni so‘rasa, futbolchi bunday imkoniyatni ko‘rib chiqishga tayyor. Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, Rasmus Hyolunning qiymati 35 million yevroga teng.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda jami 52 o‘yinda maydonga tushib, o‘n nafar gol urdi va to‘rt marta assistentlik qildi. Uning asosiy maqsadi jamoada qolib, o‘zini yanada rivojlantirishdir.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shuningdek, Manchester Yunaytedning yozgi transferlar siyosati ham Hyolunning qaroriga ta’sir qiladi.
Futbolchi faoliyatini davom ettirish uchun qulay sharoit va ishonchli jamoani afzal ko‘radi. Klub esa o‘z navbatida yosh va iste’dodli futbolchilarni saqlab qolishga intilmoqda.

Hyolunn уйдет из Манчестера, если клуб попросит
Нападающий Манчестер Юнайтед Расмус Хёлунн не хочет покидать клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Красные дьяволы готовы продать 22-летнего датского футболиста, однако Хёлунн не смог продемонстрировать свои лучшие качества в Англии. Поэтому, по словам известного инсайдера Фабрицио Романо, футболист не намерен менять команду в период летних трансферов.
Только если Манчестер Юнайтед попросит его покинуть клуб, футболист готов рассмотреть такую возможность. По оценкам специалистов Transfermarkt, стоимость Расмуса Хёлунна составляет 35 миллионов евро.
В прошлом сезоне он сыграл в 52 матчах во всех соревнованиях, забил десять голов и сделал четыре голевые передачи. Его главная цель — остаться в команде и развиваться дальше.
Соглашения между клубом и футболистом могут повлиять на его будущее. Также политика летних трансферов Манчестер Юнайтед будет влиять на решение Хёлунна.
Футболист предпочитает комфортные условия для продолжения карьеры и надежную команду. Клуб, в свою очередь, стремится сохранить молодых и талантливых футболистов.