Moskva markaziy sport klubi CSKA yarim himoyachisi Mateus Alves Braziliya 20 yoshgacha bo‘lgan terma jamoasiga kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Braziliya futbol konfederatsiyasining rasmiy sayti xabar bermoqda. Milliy yoshlar jamoasi avgust oyining 8 va 11 sanalarida Paragvay terma jamoasi bilan ikki do‘stlik o‘yini o‘tkazadi.
20 yoshli braziliyalik futbolchi yaqinda CSKA klubiga qo‘shildi va 2030 yilgacha amal qiluvchi shartnoma imzoladi. Bundan oldin Alves «San-Paulu» klubida o‘ynagan.
2025 yilda u 25 o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urdi va beshta golga uzatma berdi. Alvesning Rossiyadagi debyuti yangi RPL mavsumining birinchi turida «Orenburg»ga qarshi o‘yinda bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi. Ushbu ma'lumotlar futbol muxlislari uchun muhimdir va yosh futbolchilar faoliyatini kuzatishda yordam beradi.

Игрок ЦСКА вызван в молодежную сборную Бразилии
Полузащитник московского центрального спортивного клуба ЦСКА Матеус Алвес был включен в состав молодежной сборной Бразилии до 20 лет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает официальный сайт футбольной конфедерации Бразилии. Национальная молодежная команда проведет два товарищеских матча с командой Парагвая 8 и 11 августа.
20-летний бразильский футболист недавно присоединился к клубу ЦСКА и подписал контракт, действующий до 2030 года. Ранее Алвес играл в клубе «Сан-Паулу».
В 2025 году он вышел на поле в 25 матчах, забил четыре гола и сделал пять голевых передач. Дебют Алвеса в России состоялся в первом туре нового сезона РПЛ в матче против «Оренбурга».
Встреча завершилась со счетом 0:0. Эти данные важны для футбольных болельщиков и помогут следить за карьерой молодых футболистов.