«Baltika» jamoasining himoyachisi Natan Gassama Kaliningrad klubida o‘ynash tajribalari haqida fikrlarini bildirdi va ushbu jamoani o‘zining karerasidagi eng muhim klub deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli fransuz futbolchi barcha musobaqalarda «Baltika» safida 52 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va jamoaga Birinchi liga chempionligini qo‘lga kiritishda yordam berdi. Kaliningradga ko‘chib o‘tishdan oldin u Fransiyaning «Nant», «Trua», «Olimpik Shole» klublarida, shuningdek, Bolgariyaning «Slaviya» jamoasida o‘ynagan.
Gassama so‘zlariga ko‘ra, «Baltika» uning karerasidagi asosiy klubdir. U bu yerda 50 dan ortiq o‘yinda ishtirok etgan va o‘zining rivojlanishini his qilmoqda.
Futbolchi jamoaning yana Premyer-ligaga qaytganidan mamnunligini bildirgan va ayni mavsumda o‘zini chinakam namoyon etishni xohlaydi. U «Match Premier» telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi.
Rossiya chempionatining ikkinchi turida «Baltika» jamoasi 26 iyul kuni mehmon sifatida «Spartak» bilan o‘ynaydi. Birinchi turda esa kaliningradliklar Moskva «Dinamo» jamoasi bilan safarda durang o‘ynashdi, o‘yinning yakuniy hisob 1:1 bo‘ldi.

Gassama: Балтика - мой основной клуб в карьере
Защитник команды «Балтика» Натан Гассама поделился своими впечатлениями об игре в калининградском клубе и назвал эту команду самым важным клубом в своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний французский футболист провел 52 матча за «Балтику» во всех турнирах, забив три гола и помог команде завоевать чемпионство в Первой лиге. Перед переходом в Калининград он играл во французских клубах «Нант», «Труа», «Олимпик Шоле», а также в болгарском клубе «Славия».
По словам Гассамы, «Балтика» является его основным клубом в карьере. Он принял участие в более чем 50 матчах и чувствует свое развитие.
Футболист выразил удовлетворение тем, что команда снова вернулась в Премьер-лигу, и хочет проявить себя в этом сезоне. Он сказал это в интервью телеканалу «Матч Премьер».
Во втором туре чемпионата России команда «Балтика» 26 июля сыграет в гостях со «Спартаком». В первом туре калининградцы сыграли вничью с московским «Динамо» на выезде, итоговый счет матча 1:1.