Gassama: Talalaev jamoani kuchli o‘ynashga yetaklaydi
«Baltika» jamoasi himoyachisi Natan Gassama Kaliningrad jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev bilan ishlash tajribasi haqida fikrlarini o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiyning professional yondashuvi va ishga bo‘lgan munosabatini ta’kidladi. 24 yoshli fransiyalik futbolchi «Baltika» safida 52ta o‘yin o‘tkazgan va uchta gol urgan.
U murabbiy bilan muloqot haqida shunday dedi: Andrey Talalaev haqiqatan ham ajoyib mutaxassis bo‘lib, ishini juda sevadi. Uning kuchli xarakteri tufayli jamoa munosib o‘yin ko‘rsatmoqda.
Har doim har qanday masalani muhokama qilish imkoniyati mavjud. Biz ko‘p bor jamoaning maqsadlari haqida, maydonda qanday ko‘proq foyda keltirishim mumkinligi haqida suhbatlashamiz.
So‘nggi muloqotimizda taktika jihatlari haqida gaplashdik — u qayerda to‘g‘ri joylashishim va raqiblarni qanday kutib olishim kerakligini tushuntirdi, dedi Gassama «Match Premier» efirida. Eslatib o‘tamiz, «Baltika» Rossiya chempionatining yangi mavsumini Moskva «Dinamo» jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynab boshladi.

Гассама: Талалаев команду к сильной игре ведет
Защитник команды «Балтика» Натан Гассама поделился своими впечатлениями о работе с главным тренером калининградской команды Андреем Талалаевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил профессиональный подход тренера и его отношение к работе. 24-летний французский футболист провел 52 матча за «Балтику» и забил три гола.
Он сказал о коммуникации с тренером: Андрей Талалаев действительно замечательный специалист, который очень любит свою работу. Благодаря его сильному характеру команда показывает достойную игру.
Всегда есть возможность обсудить любые вопросы. Мы много говорим о целях команды, о том, как я могу принести больше пользы на поле.
На нашем последнем разговоре мы обсудили тактические аспекты — он объяснил, где мне правильно расположиться и как встречать соперников, — сказал Гассама в эфире «Match Premier». Напоминаем, что «Балтика» начала новый сезон чемпионата России с ничьей 1:1 против московского «Динамо».
В следующем туре команда Андрея Талалаева 26 июля выйдет на поле против «Спартака» в качестве гостя.