Bavariya Musialeni almashtirish uchun Simonsni ko‘rib chiqdi
Hujumchi yarim himoyachi Xavi Simons «RB Leyptsig» jamoasida o‘ynaydi va u Yevropaning bir qator yirik klublari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda asosiy nomzod sifatida «Chelsi» ko‘rsatilmoqda, biroq futbolchining kelajagi hali aniq emas. Jurnalist Devid Ornshteynning ma’lumotiga ko‘ra, «Bavariya» jamoasi Jamal Musialaning jarohatidan keyin Simonsning atrofidagilar bilan bog‘langan, ammo «RB Leyptsig» bilan muzokaralar boshlamagan.
«Chelsi» 22 yoshdagi iste’dodli futbolchiga jiddiy qiziqmoqda, ammo yangi qimmatbaho transferni amalga oshirishdan oldin kimnidir sotishga majbur bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, «Arsenal» ham ushbu futbolchi uchun kurashni davom ettirmoqda.
Transfermarkt sayti Simonsning qiymatini 70 million yevroga baholagan. Futbolchining kelajagi hozircha noma’lum bo‘lib qolmoqda va klub va agentliklar o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda.

Бавария рассматривает Симонса для замены Мусиалы
Нападающий полузащитник Хави Симонс играет в команде «РБ Лейпциг» и находится под пристальным вниманием ряда крупных клубов Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни основным кандидатом называется «Челси», однако будущее футболиста пока неясно. По информации журналиста Дэвида Орнштейна, команда «Бавария» связалась с окружением Симонса после травмы Jamal Musiala, но переговоры с «РБ Лейпциг» еще не начались.
«Челси» серьезно интересуется 22-летним талантливым футболистом, однако перед осуществлением новой дорогой трансфера может быть вынужден продать кого-то. В то же время «Арсенал» также продолжает борьбу за этого футболиста.
Сайт Transfermarkt оценил Симонса в 70 миллионов евро. Будущее футболиста пока остается неизвестным, и переговоры продолжаются между клубами и агентствами.
«Башакшехир» в поездке добился важной победы
В 23-м туре Суперлиги Турции команда «Стамбул Башакшехир» на выезде обыграла «Аланьяспор» со счётом 2:1, добившись важной победы. Об этом сообщает Zamin.uz. После матча главный тренер команды Нури