Manchester United Mbeumoni jamoaga qo‘shdi
«Manchester United» jamoasining sport direktori Jeyson Uilkoks hujumchi Brayen Mbeumoning «Brentford» klubidan o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uilkoksning so‘zlariga ko‘ra, Brayen Mbeumoning Angliya Premer-ligasidagi gol urish va samarali uzatish ko‘rsatkichlari juda ta’sirli hisoblanadi. U so‘nggi uch mavsum davomida doimiy ravishda Angliyaning eng samarali o‘yinchilari qatorida bo‘lib kelmoqda.
Mbeumoning «Manchester United» loyihasiga qo‘shilish istagi va klubga integratsiyalashishga bo‘lgan tayyorgarligi uning jamoa madaniyati va falsafasiga mukammal mos kelishini ko‘rsatadi. 25 yoshli kamerunlik futbolchi bilan besh yillik shartnoma imzolangan bo‘lib, unga yana bir yilga uzaytirish imkoniyati ham berilgan.
Klub matbuot xizmati Uilkoksning so‘zlarini rasmiy tarzda e’lon qildi. Bu transfer jamoaning hujum liniyasini mustahkamlashga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.

Manchester United подписал Мбеуму в команду
Спортивный директор команды «Манчестер Юнайтед» Джейсон Уилкокс высказал мнение о переходе нападающего Брайана Мбеума из клуба «Брентфорд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Уилкокса, показатели Брайана Мбеума по забитым голам и результативным передачам в Английской Премьер-лиге очень впечатляющи. Он на протяжении последних трех сезонов постоянно находится в числе самых эффективных игроков Англии.
Желание Мбеума присоединиться к проекту «Манчестер Юнайтед» и его готовность интегрироваться в клуб показывают, что он прекрасно соответствует культуре и философии команды. С 25-летним камерунским футболистом подписан пятилетний контракт с возможностью продления еще на один год.
Пресс-служба клуба официально опубликовала слова Уилкокса. Этот трансфер оценивается как важный шаг, направленный на укрепление атакующей линии команды.