Abbosbek Fayzullaev Istanbul klubi tibbiy ko‘rigidan o‘tdi
Moskva markaziy futbol klubi CSKAning yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullaev "Istanbul Boshakshehir" klubiga o‘tishdan oldin muvaffaqiyatli tibbiy ko‘rikdan o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport24 nashri vaziyatga yaqin manbaga tayanib xabar berishicha, yaqin kunlarda Turkiya klubi "armeyets"larga bir martalik to‘lov sifatida 7,5 million yevro yuboradi. Poytaxt klubi mablag‘ni olishi bilan transfer hujjatlari imzolanadi.
Kelishuv uch mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, unda Yevropa klublari uchun shartnoma bekor qilinadigan summalar ham ko‘rsatiladi. Manbaning ta’kidlashicha, bitim 99 foizga yakunlangan va barcha hujjatlar o‘z vaqtida rasmiylashtirilsa, Fayzullaevning o‘tishi haftaning oxirigacha e’lon qilinadi.
Bu o‘tish futbolchining faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi va klub uchun muhim transfer hisoblanadi.

Аббосбек Файзуллаев прошел медицинское обследование в клубе Стамбула
Полузащитник московского центрального футбольного клуба ЦСКА Аббосбек Файзуллаев успешно прошел медицинское обследование перед переходом в клуб "Истанбул Башакшехир". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sport24, ссылаясь на источник, близкий к ситуации, в ближайшие дни турецкий клуб отправит "армейцам" единовременный платеж в размере 7,5 миллиона евро. Как только столичный клуб получит средства, будут подписаны документы о трансфере.
Соглашение рассчитано на три сезона, в нем также указаны суммы, при которых контракт может быть расторгнут для европейских клубов. По словам источника, сделка завершена на 99 процентов, и если все документы будут оформлены вовремя, переход Файзуллаева будет объявлен до конца недели.