«Rodina» jamoasining bosh murabbiyi Zoran Zelkovich klub rahbariyati tomonidan ushbu PARI ligasi mavsumida qo‘yilgan asosiy vazifa haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, poytaxt klubi uchun asosiy maqsad Rossiya Premer-ligasiga chiqishdir. Zelkovichning ta’kidlashicha, jamoa o‘tgan bahor mavsumini yaxshi o‘tkazgan, biroq futbolda ham, hayotda ham kelajakda nima bo‘lishi muhimdir.
Yangi mavsum qiyin kechadi, lekin ular o‘z maqsadlari uchun kurashishga tayyor. Bu so‘zlar klubning rasmiy Telegram-kanalida e’lon qilingan.
Shuningdek, yangi mavsumning birinchi turida poytaxt jamoasi o‘z maydonida «Chernomorets» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Keyingi turda esa ular Kostroma shahrining «Spartak» jamoasi bilan o‘yinda maydonga tushadi.
Jamoaning asosiy vazifasi – yuqori ligaga chiqish bo‘lib, bu borada barcha kuch va imkoniyatlar safarbar etiladi.

Команда Родина ставит целью выход в Премьер-лигу
Главный тренер команды «Родина» Зоран Зелкович сообщил о главной задаче, поставленной руководством клуба на текущий сезон ПАРИ Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, основной целью столичного клуба является выход в Российскую Премьер-Лигу. Зелкович отметил, что команда хорошо провела прошлый весенний сезон, однако в футболе, как и в жизни, важно, что будет в будущем.
Новый сезон будет сложным, но они готовы бороться за свои цели. Эти слова были опубликованы в официальном Telegram-канале клуба.
Также в первом туре нового сезона столичная команда сыграла вничью 1:1 с «Черноморцем» на своем поле. В следующем туре они встретятся с командой «Спартак» из города Кострома.