Nodirbek Yakubboyev shaxmat turnirida chempion bo‘ldi
O‘zbekistonlik grossmeyster Nodirbek Yakubboyev Praga shahrida o‘tkazilgan Prague International Chess Festival xalqaro turnirida g‘olib bo‘ldi.
U “Challengers” guruhida hech qanday mag‘lubiyatsiz ishtirok etib, 9 tur natijasida 7 ochko to‘pladi va musobaqa chempioniga aylandi. Final bahsida u daniyalik shaxmatchi Jonas Bjerre ustidan g‘alaba qozondi.
Bundan tashqari, ushbu muvaffaqiyat unga 2026-yilda “Masters” guruhida ishtirok etish yo‘llanmasini ham taqdim etdi.
Saudiya Arabistoni Pro-ligasida «Al-Hilol» jamoasi hali biror marta mag‘lubiyatga uchramagan bo‘lsa-da, so‘nggi o‘yinlarda ketma-ket durang natijalar qayd etgani sababli jamoa turnir jadvalida
Djikiya jarohatdan forig‘, asosiy tarkibga qaytadi
"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Djikiyaning so‘nggi paytlarda o‘yinlarda qatnashmayotgani haqida uning vakili Malik Arutyunov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu
Noyer: «Atalanta» yaxshi kunida xavfli raqib
Yevropa Chempionlar ligasi 1/8 final bosqichida qura tashlash marosimidan so‘ng Myunxenning «Bavariya» klubi Italiya vakili «Atalanta»ga raqib bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu
Sport Bugun, 09:10
Zherar Maldini laqabli futbolchiga Maldinidan sovg‘a
"Barselona" jamoasi himoyachisi Zherar Martin tug‘ilgan kuni munosabati bilan taniqli futbol afsonasi Paolo Maldinidan maxsus sovg‘a qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Italiyalik
Kudryashov Djikiyaning asosiy tarkibga qaytishini istaydi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Kudryashov Turkiyada faoliyat olib borayotgan himoyachi Georgiy Djikiyaning holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"Barselona" futbol klubi himoyachisi Jerar Martin o‘zining tug‘ilgan kuni munosabati bilan mashhur futbolchi Paolo Maldinidan qimmatli sovg‘a oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Italiya

Нодирбек Якуббоев стал чемпионом шахматного турнира
Узбекский гроссмейстер Нодирбек Якуббоев стал победителем международного турнира Prague International Chess Festival, который проходил в Праге.
Он участвовал в группе “Challengers” без единого поражения, набрав 7 очков по итогам 9 туров и стал чемпионом турнира. В финальном поединке он одержал победу над датским шахматистом Йонасом Бьерре.
Кроме того, этот успех предоставил ему путевку для участия в группе “Masters” в 2026 году.
Юрген Клопп рассказал условия тренерства в "Реале"
Бывший главный тренер дортмундской «Боруссии» и «Ливерпуля» Юрген Клопп выдвинул свои требования для прихода в мадридский «Реал» в качестве главного тренера. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом
Спорт Сегодня, 13:21
Валентин Карбони получил серьёзную травму, не будет играть 8 месяцев
Полузащитник атакующего плана "Интера" из Милана Валентин Карбони, выступающий на правах аренды за клуб "Расинг Авельянеда", получил серьёзную травму. Об этом сообщает Zamin.uz.
Для Мурильо борьба топ-клубов накаляется
Центральный защитник команды "Ноттингем Форест" Мурильо привлекает внимание клубов Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщил издание Teamtalk, а также сайт
Спорт Сегодня, 12:44
В Турции двое футболистов подозреваются в незаконной деятельности
В Турции двое футболистов, являющихся членами футбольных клубов «Галатасарай» и «Фенербахче», могут столкнуться с серьёзными проблемами по делу о нарушениях закона. Об этом сообщает Zamin.uz. Об
Карпин: В товарищеских матчах важен не результат, а состав
Главный тренер сборной России Валерий Карпин поделился своими мыслями перед товарищескими матчами против сборных Мали и Никарагуа. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает euro-football.ru. По
Абдукодир Хусанов будет ли в основном составе "Сити"?
В 28-м туре Английской Премьер-лиги команда «Манчестер Сити» сыграет в гостях с «Лидсом». Об этом сообщает Zamin.uz. Эта игра является одним из важных матчей в гонке за чемпионство для «горожан». В