Zenitga Al-Ittixoddan rasmiy taklif yo‘q
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi rahbari Aleksandr Medvedev "Al-Ittixod" klubining "ko‘k-oq-ko‘k" jamoasining yarim himoyachisi Markus Vendelga qiziqish bildirayotgani haqidagi xabarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq "Al-Ittixod" braziliyalik futbolchini sotib olish uchun "Zenit"ga 30 million yevro taklif qilgani haqida ma'lumot tarqaldi. Biroq, Vendel Saudiya Arabistonida faoliyatini davom ettirishni istamasligini ma’lum qilgan.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, hozircha "Al-Ittixod"dan rasmiy taklif kelmagan, shunga qaramay, ular vaziyatning rivojlanishini kutmoqda. Shu bilan birga, Markus Vendel ikki boshqa braziliyalik klublar, "Flamenqo" va "Palmeiras"ning ham qiziqish doirasida turibdi.
Ushbu holat futbolchining kelajakdagi faoliyati borasida turli imkoniyatlarning mavjudligini ko‘rsatadi. Klub va futbolchi o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda va yangiliklar kelgusi kunlarda aniqroq bo‘lishi kutilmoqda.

Официального предложения от Аль-Иттихад для Зенита нет
Руководитель петербургского "Зенита" Александр Медведев прокомментировал информацию о заинтересованности полузащитника "Аль-Иттихад" Маркуса Вендель. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что "Аль-Иттихад" предложил "Зениту" 30 миллионов евро за бразильского футболиста. Однако Вендель заявил, что не хочет продолжать карьеру в Саудовской Аравии.
По словам Медведева, пока официального предложения от "Аль-Иттихад" не поступало, однако они ожидают развития ситуации. В то же время Маркус Вендель также находится в поле зрения двух других бразильских клубов - "Фламенго" и "Палмейрас".
Эта ситуация демонстрирует наличие различных возможностей для будущей карьеры игрока. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и новости ожидаются в ближайшие дни.