Sobiq yarim himoyachi Dmitriy Homukha Sergey Pinyaevning CSKA klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Lokomotiv jamoasining hujumchisi qizil-ko‘k jamoaning transfer maqsadlari ro‘yxatida turibdi. Homukha ta’kidlaganidek, Sergey Pinyaev Rossiya terma jamoasi uchun nomzod hisoblanadi, yosh va pasportga ega futbolchidir.
Agar u CSKAga o‘tadigan bo‘lsa, bu jamoaga katta yordam beradi. CSKAning ambitsiyalari yuqori bo‘lib, aynan shu omil transferning asosiy sabablaridan biri bo‘lishi mumkin.
Mutaxassisning fikricha, Pinyaev jamoaning hujum kuchini kuchaytiradi, chunki hozirda Daniil Krugovoy o‘ziga notanish chap qanot pozitsiyasida o‘ynamoqda. O‘tgan mavsumda Sergey Pinyaev Lokomotiv safida 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Transfermarkt sayti futbolchining qiymatini 8 million yevroga baholaydi. Bu ma’lumotlar Pinyaevning jamoaga qo‘shilishi CSKA uchun katta foyda keltirishini ko‘rsatadi.

Пиняев значительно усилит атакующую мощь ЦСКА
Бывший полузащитник Дмитрий Хомуха высказал мнение о возможном переходе Сергея Пиняева в клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что нападающий команды Локомотив находится в списке трансферных целей красно-синих. Как отметил Хомуха, Сергей Пиняев является кандидатом в сборную России, он молодой и перспективный футболист.
Если он перейдет в ЦСКА, это окажет большую помощь команде. Амбиции ЦСКА высоки, и именно этот фактор может быть одной из основных причин трансфера.
По мнению специалиста, Пиняев усилит атакующую мощь команды, так как в настоящее время Даниил Круговой играет на незнакомой для себя позиции левого фланга. В прошлом сезоне Сергей Пиняев провел 38 матчей за Локомотив, забив 11 голов и сделав 8 голевых передач.
Сайт Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 8 миллионов евро. Эти данные показывают, что присоединение Пиняева принесет ЦСКА большую пользу.