Real Salibani Mbappega qarshi o‘yindagi himoyasi uchun kuzatmoqda
Madridning "Real" klubi "Arsenal" jamoasining himoyachisi Vilyam Salibani diqqat bilan kuzatishda davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AS nashrining xabar berishicha, ispan klubining vakillari fransuz futbolchisining o'tgan mavsumdagi Chempionlar Ligasi o'yinlaridagi ishtirokidan katta taassurot olgan. Ayniqsa, chorak finaldagi "Sliwok" jamoasiga qarshi bahslarda Saliba o'zining ishonchli himoyasi bilan ajralib turgan va Kilian Mbappe hujumlariga muvaffaqiyatli qarshilik ko'rsatgan.
24 yoshli futbolchi yangi shartnoma imzolashga shoshilmayotgani ta'kidlanmoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2027-yil yozigacha mo'ljallangan bo'lsa-da, London jamoasi uni 2032-yilgacha uzaytirishni rejalashtirmoqda.
2024/25 yilgi mavsumda Saliba barcha musobaqalarda jami 51 o'yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi. Transfermarkt ma'lumotlariga ko'ra, uning bozor qiymati 80 million yevroga teng.
Madrid klubi futbolchining kelajagini diqqat bilan kuzatib, uni o'z safiga qo'shish imkoniyatlarini o'rganmoqda.

Реал следит за защитой Мбаппе в игре
Мадридский клуб "Реал" продолжает внимательно следить за защитником команды "Арсенал" Вильямом Салиба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания AS, представители испанского клуба остались под большим впечатлением от участия французского футболиста в матчах Лиги чемпионов прошлого сезона. Особенно в четвертьфинальных встречах против команды "Сливок" Салиба выделялся своей надежной защитой и успешно противостоял атакам Килиана Мбаппе.
Отмечается, что 24-летний футболист не спешит подписывать новый контракт. Хотя его действующий контракт рассчитан до лета 2027 года, лондонская команда планирует продлить его до 2032 года.
В сезоне 2024/25 Салиба сыграл в 51 матче во всех турнирах и забил 2 гола. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 80 миллионов евро.