Artem Yuran otasi jamoasiga o‘tdi
Rossiyalik himoyachi Artem Yuran o‘zining otasi boshqarayotgan jamoada o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi «Serik Belediyespor» klubi bilan shartnoma imzoladi. Ishchi shartnoma bir mavsum uchun tuzilganligi haqida jamoa matbuot xizmati xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, iyul oyida «Serik Belediyespor»ning bosh murabbiyi sifatida Sergey Yuran tayinlandi. U ilgari «Ximki» klubida bosh murabbiy bo‘lgan va Artem Yuraning otasidir.
2023/24 yilgi mavsumda Yuranning o‘g‘li «Pari NN-2» jamoasida o‘ynadi, 10 o‘yinda maydonga tushib, bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi. «Serik Belediyespor» Turkiyaning Birinchi ligasida ishtirok etadi, bu mamlakat futbol chempionatining ikkinchi darajali ligasidir.
Ushbu o‘zgarish futbolchining faoliyatida yangi bosqichni anglatadi va uning ota-ona jamoasida o‘ynashi katta ahamiyatga ega. Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatli bo‘lishiga umid qilinmoqda.

Артем Юран перешел в команду отца
Российский защитник Артем Юран будет играть в команде, которую тренирует его отец. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист подписал контракт с клубом «Серик Беледийеспор». Пресс-служба команды сообщила, что трудовой контракт заключен на один сезон.
Напомним, в июле главным тренером «Серик Беледийеспор» был назначен Сергей Юран. Ранее он был главным тренером клуба «Химки» и является отцом Артема Юрана.
В сезоне 2023/24 года сын Юрана играл в команде «Пари НН-2», выходя на поле в 10 матчах и забив один гол. «Серик Беледийеспор» участвует в Первой лиге Турции, которая является вторым по уровню дивизионом футбольного чемпионата страны.
Это изменение означает новый этап в карьере футболиста, и игра в команде родителей имеет большое значение. Ожидается, что сотрудничество между клубом и футболистом будет успешным.