Kirill Gotsuk Turkiyaga Yuran taklifi bilan ko‘chdi
Himoyachi Kirill Gotsuk turk klubi «Serik Belediyespor»ga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jamoani Sergey Yuran boshqaradi. Gotsuk o‘zining boshqa mamlakatga ko‘chib o‘tish sabablari haqida gapirdi.
U «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida Sergey Nikolaevichning o‘zi bilan bog‘langanini va jamoada ko‘rishni istagani haqida aytganini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlari uning qarorini qabul qilishda muhim omil bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, Gotsuk ilgari ko‘p yillar davomida «Pari NN» jamoasining yetakchisi bo‘lgan. Sergey Yuran shu yozda Antaliya klubiga bosh murabbiy sifatida tayinlandi.
Uning qo‘l ostiga allaqachon bir nechta rus futbolchilari, jumladan Ilya Berkovskiy, Dmitriy Tixiy va Artyom Yuran ham kelishdi. «Serik Belediyespor» Turkiyaning ikkinchi darajali ligasida o‘ynaydi.

Кирилл Гоцук переехал в Турцию с предложением Юрана
Защитник Кирилл Гоцук перешел в турецкий клуб «Серик Беледийеспор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту команду возглавляет Сергей Юран. Гоцук рассказал о причинах своего перехода в другую страну.
Он отметил в интервью телеканалу «Матч ТВ», что сам Сергей Николаевич связался с ним и выразил желание видеть его в команде. Слова тренера стали важным фактором в принятии его решения.
Напомним, что Гоцук ранее много лет был капитаном команды «Пари НН». Сергей Юран был назначен главным тренером клуба из Анталии этим летом.
Под его руководством уже пришли несколько российских футболистов, включая Илью Берковского, Дмитрия Тихого и Артема Юрана. «Серик Беледийеспор» играет в турецкой второй лиге.