Brentford jamoasining hujumchisi Yoan Vissa yozda jamoasini o‘zgartirishi mumkin, ammo Newcastle klubi birinchi urinishida muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining xabariga ko‘ra, 28 yoshli futbolchi Brentfordda qolgan, chunki Newcastle uning transferi uchun 25 million funt taklif qilgan, biroq London klubi bu summani qabul qilmagan. Jurnalist Ben Jeykobning ma’lumotlariga ko‘ra, Newcastle Vissani sotib olishdan voz kechmayapti va yangi taklif tayyorlamoqda.
U taklif 30 million funtdan yuqori bo‘lishi rejalashtirilgan. Klub bu bitimga ijobiy qaramoqda va kelishuvga erishishga ishonch bildirmoqda.
O‘tgan Angliya Premer Ligasi mavsumida Vissa 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Uning faoliyatini davom ettirishi va yangi jamoada ham yaxshi natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Брентфорд отклонил трансфер Йоана Виссы
Нападающий команды Brentford, Йоан Висса, может сменить команду этим летом, однако клуб Newcastle потерпел неудачу в своей первой попытке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации издания The Athletic, 28-летний футболист остался в Brentford, так как Newcastle предложил 25 миллионов фунтов за его трансфер, но лондонский клуб не принял эту сумму. Журналист Бен Джейкобс сообщает, что Newcastle не отказывается от покупки Виссы и готовит новое предложение.
Ожидается, что предложение будет выше 30 миллионов фунтов. Клуб положительно смотрит на эту сделку и выражает уверенность в достижении соглашения.
В прошлом сезоне английской Премьер-лиги Висса вышел на поле в 35 матчах и смог забить 19 голов. Ожидается, что он продолжит свою карьеру и покажет хорошие результаты в новой команде.