Rossiyalik futbolchi Oleg Shatov, biroz vaqt davomida "Ural" jamoasining bosh murabbiyi bo‘lgan, murabbiylik faoliyati haqida o‘z tajribasi bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining tug‘ilgan shahri va o‘sgan jamoasi uchun javobgarlikni his qilganini ta’kidladi. Shatov bosh murabbiy sifatida ishlash tajribasi yo‘qligini aytib, bu davrni faqat ijobiy tomonlari bilan baholaydi.
Murabbiy shuningdek, "Ural" jamoasining asosiy maqsadi – Rossiya Premer-ligasiga chiqish vazifasini bajarolmagani uchun to‘liq javobgarlikni o‘z zimmasiga olganini bildirdi. Oleg Shatov 2024-2025 yilgi mavsumda "Ural"ni boshqargan.
PARI Ligasi musobaqasida Yekaterinburg jamoasi to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Oliy divizionga chiqish uchun o‘tkazilgan play-off o‘yinlarida "Ural" "Akhmat"ga umumiy hisobda 2:3 hisobida imkoniyatni boy berdi.
Shatovning murabbiylik faoliyati jamoa uchun muhim davr bo‘ldi va u o‘z vazifalarini bajarishda katta mas’uliyatni his qilganini ta’kidladi. U o‘z tajribasidan kelib chiqib, kelajakda yanada muvaffaqiyatli ishlashga intilishini bildirdi.

Шатов положительно оценил тренерскую деятельность в Урале
Российский футболист Олег Шатов, некоторое время бывший главным тренером команды "Урал", поделился своим опытом тренерской деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что чувствовал ответственность за свой родной город и команду, в которой вырос. Шатов, говоря о своем отсутствии опыта работы главным тренером, оценивает этот период только с положительной стороны.
Тренер также заявил, что полностью берет на себя ответственность за то, что команда "Урал" не смогла выполнить основную задачу – выйти в Российскую Премьер-Лигу. Олег Шатов руководил "Уралом" в сезоне 2024-2025 годов.
В турнире Лиги Пари команда Екатеринбурга заняла четвертое место. В плей-офф, проведенном для выхода в высший дивизион, "Урал" уступил "Ахмату" с общим счетом 2:3.
Тренерская деятельность Шатова стала важным периодом для команды, и он подчеркнул, что чувствовал большую ответственность в выполнении своих задач. Он заявил, что, исходя из своего опыта, будет стремиться к более успешной работе в будущем.