Dinamo Maltaning Hamrun Spartans jamoasini mag‘lub etdi
Kiyevning “Dinamo” jamoasi Chempionlar Ligasi saralash bosqichida Maltada “Hamrun Spartans” jamoasiga qarshi o‘yin boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv past tempda kechdi, bunda asosan issiq ob-havo va tayyorgarlik mashg‘ulotlaridagi yuklamalar ta’sir ko‘rsatdi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida mezbonlar himoyasi markaziy jarima maydonida Vladislav Vanatni nazorat qilolmay qoldi va u ikkinchi teginishda aniq zarba berdi.
Birinchi bo‘lim oxirida Denis Popov jarima zarbasidan bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘lladi, ammo bu gol passiv ofsayd sabab bekor qilindi. O‘yinning 76-daqiqasida Vitaliy Buyalskiy o‘rta masofadan zarba berib, to‘pni yaqin burchakka yo‘naltirdi, darvozabonning qaytarishga urinishlari natija bermadi.
O‘yinning oxirgi daqiqalarida Nikolay Shaparenko o‘ng qanotning jarima maydoni chetidan uzoq burchakka zarba berdi, ikki marta to‘p darvoza ustuniga tekkizildi, keyin esa Nazar Voloshin darvoza chizig‘idan yaqin masofadan to‘pni kiritdi. Yakunda “Dinamo” jamoasi 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.

Динамо победил команду Хамрун Спартанс из Мальты
Команда "Динамо" из Киева начала игру против команды "Хамрун Спартанс" из Мальты в отборочном этапе Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча проходила в низком темпе, на что в основном повлияли жаркая погода и нагрузки на тренировках. В начале игры хозяева не смогли справиться с Владиславом Ванатом в центральной зоне штрафной площади, и он нанес точный удар с второго касания.
В конце первого тайма Денис Попов головой отправил мяч в ворота с пенальти, однако этот гол был отменен из-за пассивного офсайда. На 76-й минуте Виталий Буяльский нанес удар с средней дистанции, направив мяч в ближний угол, попытки вратаря спасти ситуацию не увенчались успехом.
В последние минуты игры Николай Шапаренко нанес удар из-за пределов штрафной площади с правого фланга в дальний угол, дважды мяч попал в перекладину, а затем Назар Волошин забил мяч из близкой дистанции. В итоге команда "Динамо" одержала победу со счетом 3:0.
Ответная встреча будет считаться официальной. Этот результат значительно увеличил шансы команды на выход в следующий этап.