Sneydyer Oltin to‘p taqdirlanishiga tanqid bildirdi
Niderlandiya terma jamoasi va “Inter” klubining sobiq futbolchisi Uesli Sneydyer “Oltin to‘p” mukofotining berilishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 15 yil oldingi voqealarni eslab, “Oltin to‘p”ni 2009 yilda Lionel Messi olgan paytda o‘z fikrlarini Winwin portali bilan suhbatda aytdi. Sneydyerning aytishicha, o‘sha yil uning uchun juda muvaffaqiyatli bo‘lgan.
U Chempionlar Ligasi, Jahon chempionati finali va ikki ichki chempionlikni qo‘lga kiritganini ta’kidladi va o‘zini to‘liq kuch bilan harakat qilganini aytdi. Bundan tashqari, Sneydyer “Oltin to‘p” har doim haqiqatan munosib bo‘lgan futbolchilarga berilmasligini tan oldi.
U bunga misol sifatida 2013 yilda Frank Riberi va 2020 yilda Robert Levandovski voqealarini keltirdi. 2013 yilda mukofotni Krishtianu Ronaldu olgan bo‘lsa, 2020 yilda esa koronavirus pandemiyasi sabab sovrin berilmagan.
Shu sababli, Sneydyer mukofot berishda adolat hamda haqqoniylik muhimligini ta’kidladi. Uning fikricha, futbolchilarning haqiqiy mehnati va natijalari hisobga olinishi kerak.

Снейдер раскритиковал вручение Золотого мяча
Бывший футболист сборной Нидерландов и клуба «Интер» Уэсли Снейдер высказал свое мнение о вручении награды «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вспоминая события 15-летней давности, он рассказал о том, как в 2009 году «Золотой мяч» получил Лионель Месси, в интервью порталу Winwin. По словам Снейдера, тот год был для него очень успешным.
Он отметил, что завоевал Лигу чемпионов, финал чемпионата мира и два внутренних чемпионства, и сказал, что действовал на полную мощность. Кроме того, Снейдер признал, что «Золотой мяч» не всегда вручается действительно достойным футболистам.
В качестве примера он привел события 2013 года с Франком Рибери и 2020 года с Робертом Левандовски. В 2013 году награду получил Криштиану Роналду, а в 2020 году приз не был вручён из-за пандемии коронавируса.
По этой причине Снейдер подчеркнул важность справедливости и объективности при вручении награды. По его мнению, следует учитывать истинные усилия и результаты футболистов.