Movsesyan Mario Fernandesning qaytishiga qarshi bo‘ldi
Sobiq sport direktori Andrey Movsesyan Mario Fernandesning jamoaga qaytishiga qarshi bo‘lishining sabablarini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, sport bo‘limi Fernandesning qaytishini ma’qullamagan, chunki Braziliyadagi holati yaxshi emas edi. Bu haqda ular tomonidan taqdim etilgan hisobotlarda ma’lumotlar mavjud edi.
Mario Fernandes o‘z faoliyatini o‘n yil davomida bir klubda o‘tkazib, keyin Rossiyadan ketgan va «Zenit» jamoasiga o‘tgan. Muzokaralar «Armiya» jamoasining bosh direktori Roman Babaev tomonidan olib borilgan.
Natijada, himoyachi «Zenit»ga qaytgan, ammo u yerda o‘zini ko‘rsata olmadi. 2025-yil yozida u Moskva «Torpedo» jamoasida o‘z o‘rnini topishga harakat qilgan, lekin bu urinish muvaffaqiyatsiz tugadi.
Ushbu holatlar futbolchining faoliyatidagi qiyinchiliklarni ko‘rsatadi va uning jamoaga qaytishining murakkabligini anglatadi. Shuning uchun sport rahbarlari uning takroriy kelishishini ma’qullamagan.

Мовсесян выступил против возвращения Марио Фернандеса
Бывший спортивный директор Андрей Мовсесян объяснил причины, по которым он против возвращения Марио Фернандеса в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, спортивный отдел не одобрил возвращение Фернандеса, так как его ситуация в Бразилии была не лучшей. Об этом были данные в представленных ими отчетах.
Марио Фернандес провел десять лет в одном клубе, а затем уехал из России и перешел в команду «Зенит». Переговоры велись генеральным директором команды «Армия» Романом Бабаевым.
В результате защитник вернулся в «Зенит», но там не смог проявить себя. Летом 2025 года он пытался найти свое место в московском «Торпедо», но эта попытка закончилась неудачей.
Эти обстоятельства показывают трудности в карьере футболиста и указывают на сложность его возвращения в команду. Поэтому спортивные руководители не одобрили его повторный приход.