Yaroslavlda “Shinnik” uchun yangi stadion quriladi
Yaroslavlda eski stadion o‘rnida “Shinnik” jamoasi uchun yangi stadion qurilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Yaroslavl viloyati gubernatori Mixail Yevrayev jurnalistlarga ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, stadion qurilishida ishtirok etishga katta homiy tayyor bo‘lib, uning ofisi yangi arenada joylashishi mumkin.
Stadion jiddiy holatda, ko‘pchilik tribuna vayron holatida. Shuning uchun stadionni yopib qo‘yish imkoniyati yo‘q.
Hozirgi vazifa yangi stadion qurilishini boshlashdir, dedi viloyat rahbari. Yangi arenaning qiymati taxminan 12 milliard rublni tashkil etadi.
Moliyalashtirish federal byudjetdan, klubning o‘zidan va eng katta ulushni esa homiy ta’minlaydi. Gubernatorning ta’kidlashicha, eski stadion rekonstruksiya qilinmaydi, shuning uchun uni buzib tashlash rejalashtirilgan.
Yangi stadion qurilishi jamoa va hudud uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, sport infratuzilmasini yaxshilashga xizmat qiladi.

В Ярославле будет построен новый стадион для "Шинника"
В Ярославле на месте старого стадиона может быть построен новый стадион для команды «Шинник». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил губернатор Ярославской области Михаил Евраев журналистам. По его словам, крупный спонсор готов участвовать в строительстве стадиона, и его офис может разместиться на новой арене.
Стадион находится в серьезном состоянии, большинство трибун в разрушенном виде. Поэтому нет возможности закрыть стадион.
Текущая задача — начать строительство нового стадиона, — сказал глава области. Стоимость новой арены составит примерно 12 миллиардов рублей.
Финансирование будет осуществляться из федерального бюджета, из средств клуба, а наибольшую долю обеспечит спонсор. Губернатор отметил, что старый стадион не будет реконструироваться, поэтому его планируется снести.
Строительство нового стадиона имеет важное значение для команды и региона и будет способствовать улучшению спортивной инфраструктуры.