Moskva «Lokomotiv» futbol klubi boshqaruv kengashi a’zosi Valeriy Filatov Sergey Pinyaev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar futbolchi jamoani tark etishga qaror qilsa, bu faqat xorijiy klubga o‘tish bo‘lishi lozim. Filatov shuningdek, har bir futbolchining o‘ziga xos jamoasi borligini ta’kidladi.
«Lokomotiv»da Pinyaev aniq o‘ynaydi, agar u ketadigan bo‘lsa, bu borada hech qanday aniq kafolat yo‘q, dedi u «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. Avvalroq Moskva markaziy harbiy sport klubi, ya’ni CSKA, Rossiya terma jamoasi yosh futbolchisi Pinyaev uchun «Lokomotiv»ga taklif yuborgan edi.
Biroq, futbolchi o‘zining jamoasida qolishni afzal ko‘rdi. Sergey Pinyaev 2023 yilning qishidan beri «Lokomotiv» safida to‘p surib kelmoqda.
U 18 yoshida «Krylya Sovetov» klubidan poytaxtga ko‘chib kelgan. Shu paytgacha u jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlab, o‘yini bilan e’tibor qozonmoqda.

Филатов: Пиняев может уехать только за границу
В Москве член правления футбольного клуба «Локомотив» Валерий Филатов высказал мнение о Сергее Пиняеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если футболист решит покинуть команду, это должно быть только переходом в зарубежный клуб. Филатов также отметил, что у каждого футболиста есть своя уникальная команда.
«В „Локомотиве“ Пиняев точно будет играть, если он уйдет, то никаких конкретных гарантий нет», — сказал он в интервью телеканалу «Матч ТВ». Ранее Центральный спортивный клуб армии Москвы, то есть ЦСКА, отправил предложение «Локомотиву» по молодому футболисту Пиняеву.
Однако футболист предпочел остаться в своей команде. Сергей Пиняев выступает за «Локомотив» с зимы 2023 года.
В 18 лет он переехал из клуба «Крылья Советов» в столицу. С тех пор он укрепил свое место в команде и привлекает внимание своей игрой.