Lokomotiv va Pari NN o‘yini Groznoda bo‘ladi
Insayder Ivan Karpovning ma’lum qilishicha, Nijny Novgorodning Pari NN jamoasi bilan poytaxtning Lokomotiv jamoasi o‘rtasidagi o‘yin Grozni shahridagi Ahmat Arena stadionida o‘tkaziladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Professional Futbol Ligasi (RPL) tomonidan klubga rasmiy xat yuborilgan. Ushbu uchrashuv 20:30 da boshlanadi, bu esa issiq havodan saqlanish maqsadida belgilangan.
Eslatib o‘tamiz, Lokomotiv jamoasi ikkinchi turda ham Janubiy Rossiyada, Krasnodar jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Uchinchi tur o‘yini esa Krasnodardagi safardan bir hafta keyin o‘tkaziladi.
Pari NN jamoasi ikkinchi turda mehmondagi Kryl’ya Sovetov jamoasi bilan o‘ynaydi. To‘rtinchi turda esa Nijny Novgorodliklar Rostov-na-Donu shahrida Rostov jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi.
Ahmat Arena stadioni uchinchi turda bo‘sh bo‘ladi, chunki jamoa o‘sha paytda Makhachkala shahrida safar o‘yinini o‘tkazadi. Bu ma’lumotlar RPLning rasmiy manbalari va klublarning taqvimiga asoslanadi.

Игра Локомотив и Пари НН пройдет в Грозном
Инсайдер Иван Карпов сообщил, что игра между командой Пари НН из Нижнего Новгорода и командой Локомотив из столицы пройдет на стадионе Ахмат Арена в городе Грозный. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российская Профессиональная Футбольная Лига (РПЛ) направила клубу официальное письмо. Встреча начнется в 20:30, что обусловлено необходимостью сохранить прохладу.
Напоминаем, что команда Локомотив также сыграет во втором туре в Южной России против команды Краснодар. Игра третьего тура пройдет через неделю после выезда в Краснодар.
Команда Пари НН во втором туре сыграет с командой Крылья Советов на выезде. В четвертом туре нижегородцы встретятся с командой Ростов на выезде в Ростове-на-Дону.
Стадион Ахмат Арена будет пуст в третьем туре, так как команда в это время проведет выездной матч в Махачкале. Эти данные основаны на официальных источниках РПЛ и расписании клубов.