Fayzullaev Turkiyada kuchli ligada o‘ynashni maqsad qildi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Pavel Pogrebnyak Abbosbek Fayzullaevning CSKA jamoasidan Turkiyaning Istanbul Boshakshehir klubiga ko‘chib o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, Abbosbek Turkiya chempionatida o‘zini ko‘rsatib, yanada kuchliroq musobaqalarda o‘ynashni istaydi. Bu qaror uning sportdagi rivojlanishi uchun muhimdir.
Abbosbek deyarli ikki yildan beri CSKA jamoasida faoliyat yuritib kelmoqda. Ushbu klub tarkibida u Rossiya chempionatining bronza medali, shuningdek Kubok va Superkubok sovrinlariga ega bo‘lgan.
Istanbul Boshakshehir jamoasi esa o‘tgan mavsum Turkiya chempionatida beshinchi o‘rinni egallagan. Mazkur klub tarixida bir marta mamlakat chempioni bo‘lgan.

Файзуллаев поставил цель играть в сильной лиге в Турции
Бывший нападающий сборной России Павел Погребняк высказал свое мнение о переходе Аббосбека Файзуллаева из команды ЦСКА в клуб «Истанбул Башакшехир» в Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Погребняка, Аббосбек хочет проявить себя в чемпионате Турции и играть в более сильных соревнованиях. Это решение важно для его спортивного развития.
Аббосбек уже почти два года выступает за команду ЦСКА. В составе этого клуба он завоевал бронзовую медаль чемпионата России, а также трофеи Кубка и Суперкубка.
Команда «Истанбул Башакшехир» в прошлом сезоне заняла пятое место в чемпионате Турции. Этот клуб однажды становился чемпионом страны в своей истории.